| Cobber Home | Help Us Recruit |
Cobber Men's Track and Field
| News | Schedule/Results | Roster | Track Home | Coach | 2001 Season | Women's 02 Season |
 
2001-02 
Concordia Men's Track and Field Rosters
|| Alphabetical | by Class | by Event | Seniors | Juniors | Sophomores | Freshmen | View Player Pages |
| Minnesota | North Dakota | Other States and Countries | Majors | E-Mail & Phones |

mtrrost-event
Name First Last Events 1 Events 2 Gr H'town St
Brian Stotts Brian Stotts Dist
Sr. Maple Grove MN
James Monson James Monson Dist
Jr. Maple Plain MN
Nathan Stoa Nathan Stoa Dist
Jr. Fargo ND
Nathan Lodermeier Nathan Lodermeier Dist
Fr. Sartell MN
Nick Myran Nick Myran Dist
Fr. West Concord MN
Jeremy Pris Jeremy Pris Hurdles
Jr. Somers MT
Nick Steffens Nick Steffens Hurdles
Jr. Aitkin MN
Michael Bare Michael Bare Hurdles Pole Vault Fr. Aitkin MN
Chad Moldenhauer Chad Moldenhauer Javelin
Fr. Bismarck ND
Paul Poduska Paul Poduska Jumps
Sr. Fort Collins CO
Domenico Zbacnik Domenico Zbacnik Jumps
Sr. Lauderdale MN
Jake Laabs Jake Laabs Jumps
Jr. Detroit Lakes MN
Dwight Jilek Dwight Jilek Jumps
Fr. Dickinson ND
Cody Vincent Cody Vincent Jumps Sprints Fr. Marshall MN
Scott Chastek Scott Chastek Mid-Dist
Sr. Glencoe MN
Nathan Gustafson Nathan Gustafson Mid-Dist
Sr. Roseau MN
Jason Karls Jason Karls Mid-Dist
Sr. Billings MT
Jason Kohlwey Jason Kohlwey Mid-Dist
Sr. Eagan MN
Kirk Nelson Kirk Nelson Mid-Dist
Sr. Hettinger MN
Brandon Topp Brandon Topp Mid-Dist
Jr. Fargo ND
Chris Erickson Chris Erickson Mid-Dist
Fr. Great Falls MT
John Krueger John Krueger Mid-Dist
Fr. Blaine MN
Darin ten Bruggencate Darin ten Bruggencate Mid-Dist
Fr. Madison WI
Joe Schmidgall Joe Schmidgall MultiEvent Jumps Sr. Morris MN
Chris Condrad Chris Condrad Pole Vault
Jr. Inner Grove Heights MN
Dennis Kline Dennis Kline Pole Vault
Fr. Plymouth MN
Kellen Lewis Kellen Lewis Pole Vault Sprints Fr. Radcliff KY
Tim Sevcik Tim Sevcik Shot Put Javelin Sr. Northfield MN
Joseph Dauner Joseph Dauner Sprints Javelin Sr. Hawley MN
Chris Davison Chris Davison Sprints Jumps Sr. Tintah MN
Mike McDonald Mike McDonald Sprints
Sr. Baxter MN
Andy Shaffer Andy Shaffer Sprints
Sr. Monticello MN
John Andan John Andan Sprints Jumps Jr. Kumasi Ghana
Justin Hendricks Justin Hendricks Sprints
Jr. Luverne MN
Reuel Persaud Reuel Persaud Sprints
Jr. Georgetown Guyana
Josh Vickerman Josh Vickerman Sprints Hurdles Jr. Alexandria MN
Bobby Clark Bobby Clark Sprints Jumps So. Seeley Lake MT
Kyle Halliday Kyle Halliday Sprints
Fr. Willmar MN
Kevin Martinson Kevin Martinson Sprints Pole Vault Fr. Amery WI
Jordan Talge Jordan Talge Sprints
Fr. Moorhead MN
Barry Bennett Barry Bennett Throws
Sr. Long Prairie MN
Trent Hagen Trent Hagen Throws
Jr. Pelican Rapids MN
Ben Holm Ben Holm Throws
Sr. Gillette WY
Brad Ragan Brad Ragan Throws
Sr. Bismarck ND
Gary Quam Gary Quam Throws
Fr. Stewartville MN

 

Head Coach: Garrick Larson  - 9th Year
Assistant Coaches:
Chris Baxter - Pole Vault
Dale Hertel -  Jumps
Garrick Larson -  Distance
Marv Roeske -  Hurdles and Javelin
Heidi Brenden -  Middle Distance
Corrie Conlon - Throws
Angie Schneibel - Throws (Student Asst.)
Student Manager: Anna Jacobson
 

This page is maintained by the Concordia Sports Information Office sid@cord.edu