| Cobber Home | Help Us Recruit |
Cobber Women's Track and Field
| News | Schedule/Results | Roster | Track Home | Coach | 2001 Season | Men's 02 Season |
 
2001-02 
Concordia Women's Track and Field Rosters
| Alphabetical | By Class | By Event | Seniors | Juniors | Sophomores | Freshmen |
| Minnesota | North Dakota | Montana | Other States and Countries | Majors | E-Mail |

wtrrost-alpha
Name Gr Ht H'town St HS
Lesley Albertson Sr. 5-6 LaMoure ND LaMoure
Erin Anderson Fr.
Bowman ND Bowman
April Batcheller Jr. 5-11 West Fargo ND West Fargo
Lyndi Bell Fr. 5-3 Victorville CA Victorville
Sheena Berg Fr. 5-9 Barnesville MN Barnesville
Brianne Berge So. 5-8 Fergus Falls MN Fergus Falls
Jen Bremser Fr.
Inver Grove Heights MN Rosemount
Erica Eastley Fr. 5-7 LaMoure ND LaMoure
Carrie Franson Fr. 5-4 Coleharbor ND Underwood
Ann Marie Gorath So.
Grand Rapids MN Grand Rapids
Christi Greenhalge Fr. 5-5 Apple Valley MN Eastview
Rhiannon Grimm Fr. 5-7 Hazen ND Hazen
Kristina Hall So. 5-5 Minot ND Bishop Ryan
Kelly Havig Fr. 5-6 Wisdom MT Beaverhead County
Rebekah Hoback So. 5-7 Young America MN Mayer Lutheran
Nicole Irvin Fr. 5-9 Eagan MN Eagan
Kristine Jensen Fr. 5-6 Pierz MN Pierz Healey
Susie Kirkham Fr.
Billings MT Billings West
Annie Knierim Jr. 5-10 Glasgow MT Glasgow
Becky Lacher Sr. 5-7 Princeton MN Princeton
Kendra Lee Jr. 5-4 Jamestown ND Jamestown
Tarah Maatz So. 5-5 Olivia MN BOLD
Katie Martin Jr.
Bozeman MT Bozeman
Jenn Matz Fr. 5-3 Breckenridge MN Breckenridge
Julie Miller Fr.
Duluth MN Duluth East
Beth Moen Sr.
Andover MN Anoka
Mariah Mougey Jr. 5-10 Enderlin ND Enderlin
Lisa Owen So.
Minot ND Minot
Nicole Plante Fr. 5-4 Fort Benton MT Fort Benton
Kelly Quaal Jr. 5-7 Prairie City SD Spearfish
Chaitra Raile Sr. 5-3 Wishek ND Wishek
Deb Randt Sr.
Glencoe MN Glencoe-Silver Lake
Crystal Reeves Fr. 5-8 Mora MN Mora
Kari Rosenfeldt Jr. 5-6 Moorhead MN Moorhead
Alison Routledge Sr. 5-10 Williston ND Williston
Danielle Smedley Fr. 5-9 Pine River MN Pine River-Backus
Elizabeth Sorenson Jr. 5-3 Stanley ND Stanley
Renee Splichal So. 5-4 Garrison ND Garrison
Jennifer St. John Fr.
Billings MT Billings West
Emily Tollefson Fr. 5-4 Minot ND Minot
Kelli Tranby Sr. 5-7 Moorhead MN Moorhead

Head Coach:  Marv Roeske - 7th Year
Assistant Coaches:
Chris Baxter - Pole Vault
Dale Hertel -  Jumps
Garrick Larson Distance
Marv Roeske Hurdles and Javelin
Heidi Brenden -  Middle Distance
Corrie Conlon - Throws
Angie Schneibel - Throws (Student Asst.)
Student Manager: Anna Jacobson
 

This page is maintained by the Concordia Sports Information Office sid@cord.edu