| Cobber Home | Help Us Recruit |
Cobber Women's Track and Field
| News | Schedule/Results | Roster | Track Home | Coach | 2002 Season | Men's 03 Season |
 
2002-03
Concordia Women's Track and Field Rosters
| Alphabetical | By Class | By Event | Seniors | Juniors | Sophomores | Freshmen |
| Minnesota | North Dakota | Montana | Other States and Countries | Majors | E-Mail |

wtrrost-alpha
Name Gr Ht H'town St HS
Erin Anderson So.
Bowman ND Bowman
Emily Arndt Jr.
Fort Collins CO Fort Collins
Sheena Berg So. 5-9 Barnesville MN Barnesville
Jen Bremser So.
Inver Grove Heights MN Rosemount
Ellen Crecelius Fr.
Hayden ID Lakeland
Erica Eastley So. 5-7 LaMoure ND LaMoure
Carrie Fransen So. 5-4 Coleharbor ND Underwood
Rhiannon Grimm So. 5-7 Hazen ND Hazen
Emily Hall So.
Minot ND Minot
Kristina Hall Jr. 5-5 Minot ND Bishop Ryan
Natalie Hanson Fr.
Rogers MN Elk River
Kelly Havig So. 5-6 Wisdom MT Beaverhead County
Leah Hegland Fr.
Jamestown ND Jamestown
Rebekah Hoback Jr. 5-7 Young America MN Mayer Lutheran
Nicole Irvin So. 5-9 Eagan MN Eagan
Kristine Jensen So. 5-6 Pierz MN Pierz Healey
Emily Judd Jr.
Billings MT Billings
Susie Kirkham So.
Billings MT Billings West
Annie Knierim Sr. 5-10 Glasgow MT Glasgow
Kim Koch Jr.
Garretson SD Garretson
Lindsay Kuznia Fr.
Olivia MN BOLD
Kjerstin Larson Sr.
Golden Valley MN Armstrong
Kendra Lee Sr. 5-4 Jamestown ND Jamestown
Nicole Maasjo Fr.
Dent MN Perham
Tarah Maatz Jr. 5-5 Olivia MN BOLD
Jenn Matz So. 5-3 Breckenridge MN Breckenridge
Julie Miller So.
Duluth MN Duluth East
Mariah Mougey Sr. 5-10 Enderlin ND Enderlin
Rebekah Mount Fr. 5-3 Eden Prairie MN Eden Prairie
Erika Ogard Fr.
Deerwood MN Crosby-Ironton
Lisa Owen Jr.
Mineral VA Minot (ND)
Angie Pfeiffer Fr.
Colman SD Colman-Egan
Nicole Plante So. 5-4 Fort Benton MT Fort Benton
Crystal Reeves So. 5-8 Mora MN Mora
Kari Rosenfeldt Sr. 5-6 Moorhead MN Moorhead
Rebekah Rounds Fr.
Bigfork MN Bigfork
Karla Solum Fr. 5-6 Barnesville MN Barnesville
Liz Sorenson Sr. 5-3 Stanley ND Stanley
Renee Splichal Jr. 5-4 Garrison ND Garrison
Jennifer St. John So.
Billings MT Billings West
Emily Tollefson So. 5-4 Minot ND Minot
Kelli Tranby Sr. 5-7 Moorhead MN Moorhead
Vicki Worm Fr.
Montgomery MN Montgomery-Lonsdale
Katie Young Fr.
Roseville MN Roseville Area

Head Coach:  Marv Roeske - 8th Year
Assistant Coaches:
Chris Baxter - Pole Vault
Dale Hertel -  Jumps
Garrick Larson Distance
Marv Roeske Hurdles and Javelin
Gary Haugo - Throws
Captains: Mariah Mougey, Kari Rosenfeldt, Liz Sorenson, Kelli Tranby
 

This page is maintained by the Concordia Sports Information Office sid@cord.edu