| Cobber Home | Help Us Recruit |
Cobber Women's Track and Field
| News | Schedule/Results | Roster | Track Home | Coach | 2002 Season | Men's 03 Season |
 
2002-03
Concordia Women's Track and Field Rosters
| Alphabetical | By Class | By Event | Seniors | Juniors | Sophomores | Freshmen |
| Minnesota | North Dakota | Montana | Other States and Countries | Majors | E-Mail |

wtrrost-events
Name Events 1 Events 2 Gr H'town St HS
Erin Anderson Dist
So. Bowman ND Bowman
Emily Arndt Dist
Jr. Fort Collins CO Fort Collins
Sheena Berg Hurdles Sprints So. Barnesville MN Barnesville
Jen Bremser Dist
So. Inver Grove Heights MN Rosemount
Ellen Crecelius Dist
Fr. Hayden ID Lakeland
Erica Eastley Throws
So. LaMoure ND LaMoure
Carrie Fransen Mid-Dist
So. Coleharbor ND Underwood
Rhiannon Grimm Javelin
So. Hazen ND Hazen
Emily Hall Pole Vault
So. Minot ND Minot
Kristina Hall Sprints Hurdles Jr. Minot ND Bishop Ryan
Natalie Hanson Pole Vault Multi-Event Fr. Rogers MN Elk River
Kelly Havig Jumps
So. Wisdom MT Beaverhead County
Leah Hegland Hurdles
Fr. Jamestown ND Jamestown
Rebekah Hoback Throws Jumps Jr. Young America MN Mayer Lutheran
Nicole Irvin Throws
So. Eagan MN Eagan
Kristine Jensen Jumps Hurdles So. Pierz MN Pierz Healey
Emily Judd Dist
Jr. Billings MT Billings
Susie Kirkham Dist
So. Billings MT Billings West
Annie Knierim Jumps
Sr. Glasgow MT Glasgow
Kim Koch Dist
Jr. Garretson SD Garretson
Lindsay Kuznia Pole Vault Multi-Event Fr. Olivia MN BOLD
Kjerstin Larson Dist
Sr. Golden Valley MN Armstrong
Kendra Lee Mid-Dist
Sr. Jamestown ND Jamestown
Nicole Maasjo Pole Vault
Fr. Dent MN Perham
Tarah Maatz Jumps Hurdles Jr. Olivia MN BOLD
Jenn Matz Jumps Sprints So. Breckenridge MN Breckenridge
Julie Miller Dist
So. Duluth MN Duluth East
Mariah Mougey Throws
Sr. Enderlin ND Enderlin
Rebekah Mount Dist
Fr. Eden Prairie MN Eden Prairie
Erika Ogard Dist
Fr. Deerwood MN Crosby-Ironton
Lisa Owen Dist
Jr. Mineral VA Minot (ND)
Angie Pfeiffer Sprints
Fr. Colman SD Colman-Egan
Nicole Plante Multi-Event
So. Fort Benton MT Fort Benton
Crystal Reeves Jumps
So. Mora MN Mora
Kari Rosenfeldt Jumps Sprints Sr. Moorhead MN Moorhead
Rebekah Rounds Mid-Dist
Fr. Bigfork MN Bigfork
Karla Solum Pole Vault Throws Fr. Barnesville MN Barnesville
Liz Sorenson Dist
Sr. Stanley ND Stanley
Renee Splichal Sprints Hurdles Jr. Garrison ND Garrison
Jennifer St. John Dist Mid-Dist So. Billings MT Billings West
Emily Tollefson Hurdles Sprints So. Minot ND Minot
Kelli Tranby Sprints
Sr. Moorhead MN Moorhead
Vicki Worm Dist
Fr. Montgomery MN Montgomery-Lonsdale
Katie Young Jumps
Fr. Roseville MN Roseville Area

Head Coach:  Marv Roeske - 8th Year
Assistant Coaches:
Chris Baxter - Pole Vault
Dale Hertel -  Jumps
Garrick Larson Distance
Marv Roeske Hurdles and Javelin
Gary Haugo - Throws
Captains: Mariah Mougey, Kari Rosenfeldt, Liz Sorenson, Kelli Tranby
 

This page is maintained by the Concordia Sports Information Office sid@cord.edu