St. Olaf Manitou Track and Field Classic

St. Olaf College

April 17, 2010

Click on the "event" links to move about the results. Use the Find option of your browser to find someone's name or team.



100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

100 Meter Dash Round 1, Heat 1 1 Amber Leazer, Fr, Minn State Mankato 12.97Q 2 Samantha Zopfi, Fr, St. Olaf 13.04q 3 Sara Parsons, Fr, Concordia Moorhead 13.63 4 Shasta Webb, Fr, Macalester 13.72 5 Mary Hass, So, Minn State Mankato 13.99 6 Megan Erlandson, So, Carleton 14.07 7 Kaitlyn Boily, Jr, Concordia Moorhead 14.40 8 Dani Serbus, Jr, Gustavus 14.48 Round 1, Heat 2 1 Danielle Jones, Fr, Minn State Mankato 12.80Q 2 Krista McCright, Fr, Bethel 13.09 3 Ashley Berg, Fr, Minn State Moorhead 13.35 4 Susan Kenzie, So, St. Olaf 13.45 5 Katrina Gerzema, Fr, Concordia Moorhead 13.86 6 Becky Theisen, Jr, St. Thomas 13.96 7 Kristine Nachbor, So, Carleton 14.61 8 Alex Dunn, Jr, Carleton 15.12 Round 1, Heat 3 1 Clare Murn, Fr, St. Benedict 13.09Q 2 Sam Levercom, So, St. Catherine 13.15 3 Annie Dahl, Fr, Minn State Mankato 13.33 4 Emily Seller, Fr, Concordia Moorhead 13.59 5 Natalie Decker, Fr, Concordia Moorhead 13.82 6 Julianna Gorder, Jr, St. Thomas 13.92 7 Jordan Kling, So, St. Olaf 14.16 8 Jasmin Hardin, Fr, St. Catherine 14.21 9 Megan Kaiser, So, Augsburg 14.78 Round 1, Heat 4 1 Abby Neigebauer, Jr, St. Benedict 13.12Q 2 Aria Walker, Jr, Minn State Mankato 13.59 3 Kate Stephens, Fr, St. Benedict 13.89 4 Kelsie Hansen, Fr, St. Catherine 14.05 5 Jill Merkle, So, Carleton 14.20 6 Mayo Sonko, Fr, Macalester 14.32 7 Lyntrell Wilson, Jr, Gustavus 14.36 8 Marie O'Neil, Fr, St. Catherine 15.47 9 Amanda Bertrand, Fr, Concordia Moorhead 15.98 Round 1, Heat 5 1 Yanique Black, Fr, Minn State Mankato 12.99Q 2 Katie Vrieze, Jr, Augsburg 13.26 3 Jill Steinwand, Fr, Minn State Moorhead 13.47 4 Mari Mejia, Jr, Macalester 14.02 5 Celeste Prince, Sr, Macalester 14.17 6 Kristie Miller, Fr, St. Thomas 14.37 7 Kristina Popov, Jr, St. Catherine 14.57 8 Elise Vreede, So, St. Olaf 15.38 Round 1, Heat 6 1 Nikki Arola, Sr, St. Thomas 12.84Q 2 Whitney Holman, Sr, Augsburg 13.05 3 Kari Ludwig, Fr, Concordia Moorhead 13.57 4 Brittney Herbst, Fr, Bethel 13.73 5 Kyla Walter, Jr, Carleton 14.30 6 Jackie Skoviak, Fr, Hamline 14.41 7 Jenny Mammen, So, St. Thomas 14.62 8 Mafer Rojas, Fr, St. Catherine 17.22 Round 1, Heat 7 1 Shanek Telphia, Fr, Augsburg 12.68Q 2 Diane Beckius, Fr, St. Benedict 12.96q 3 Ellie Jensen, So, St. Thomas 13.42 4 Julia Thompson, Jr, Gustavus 13.75 5 Brooke Granowski, Fr, Carleton 13.79 6 Hayley Schnell, Fr, St. Thomas 13.82 7 Laura Farnam, So, Concordia Moorhead 13.99 8 Jennifer Anang, Jr, Bethel 14.78 Final 1 Shanek Telphia, Fr, Augsburg 12.37 2 Danielle Jones, Fr, Minn State Mankato 12.39 3 Nikki Arola, Sr, St. Thomas 12.42 4 Abby Neigebauer, Jr, St. Benedict 12.69 5 Clare Murn, Fr, St. Benedict 12.88 6 Yanique Black, Fr, Minn State Mankato 12.89 7 Diane Beckius, Fr, St. Benedict 12.92 8 Samantha Zopfi, Fr, St. Olaf 12.95 9 Amber Leazer, Fr, Minn State Mankato 13.01
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

200 Meter Dash 1 Danielle Jones, Fr, Minn State Mankato 25.81 H1 2 Christina Walker, Fr, Hamline 26.24 H1 3 Molly Demmer, Sr, St. Thomas 26.39 H1 4 Allison Eckrich, So, St. Benedict 26.45 H2 5 Jillian Daleiden, Jr, St. Benedict 26.48 H1 6 Abby Neigebauer, Jr, St. Benedict 26.49 H1 7 Ashley Carney, Fr, Augsburg 26.53 H3 8 Krista McCright, Fr, Bethel 26.55 H2 9 Tasha Harr, Fr, St. Benedict 26.70 H2 10 Katie Borner, Fr, Bethel 26.84 H3 11 Kim Engel, Jr, St. Catherine 26.91 H2 12 Katie Vrieze, Jr, Augsburg 26.92 H4 13 Nicole Hall, Fr, Minn State Moorhead 26.95 H2 14 Kyanna Jones, Fr, Macalester 27.02 H3 15 Danielle Busch, Fr, St. Benedict 27.18 H4 16 Sam Levercom, So, St. Catherine 27.19 H4 17 Amber Leazer, Fr, Minn State Mankato 27.22 H1 18 Diane Beckius, Fr, St. Benedict 27.26 H1 19 Jill Steinwand, Fr, Minn State Moorhead 27.27 H3 20 Chelsey Rice, Fr, Augsburg 27.36 H4 21 Sarah Baker, Fr, Gustavus 27.39 H2 22 Laura Janas, Sr, St. Thomas 27.40 H5 23 Erin Sand, Fr, St. Benedict 27.44 H3 24 Edith Kowouto, Fr, Hamline 27.46 H4 25 Callie Knaeble, So, St. Olaf 27.49 H4 26 Kari Ludwig, Fr, Concordia Moorhead 27.61 H5 27 Ellie Jensen, So, St. Thomas 27.67 H4 28 Sara Parsons, Fr, Concordia Moorhead 27.72 H5 29 Brooke Granowski, Fr, Carleton 27.75 H5 30 Janey Helland, Jr, Gustavus 27.80 H3 31 Carly Braun, Fr, Hamline 27.84 H3 32 Michaela Otto, Sr, Bethel 27.96 H6 33 Brittney Herbst, Fr, Bethel 28.08 H5 34 Julia Thompson, Jr, Gustavus 28.19 H4 35 Katie Corey, Fr, Hamline 28.62 H6 36 Hayley Schnell, Fr, St. Thomas 28.66 H6 37 Mary Hass, So, Minn State Mankato 28.77 H5 38 Miracle Vansiea, Fr, St. Thomas 28.78 H6 39 Celeste Prince, Sr, Macalester 28.80 H7 40 Jordan Kling, So, St. Olaf 28.82 H7 41 Mayo Sonko, Fr, Macalester 28.83 H6 42 Kelsie Hansen, Fr, St. Catherine 28.85 H7 43 Lynn Robohm, So, Hamline 28.96 H5 44 Amy Elson, Sr, Carleton 29.03 H6 45 Mari Mejia, Jr, Macalester 29.17 H6 46 Amie Fillmore, Sr, St. Olaf 29.23 H8 47 Megan Lundgren, Jr, Gustavus 29.27 H5 48 Kathleen Stefely, So, St. Olaf 29.45 H8 49 Kristine Nachbor, So, Carleton 29.48 H10 50 Becca Bryson, Sr, Gustavus 29.52 H7 51 Kristie Miller, Fr, St. Thomas 29.53 H7 52 Rachel Meemken, So, Bethel 29.86 H10 53 Jasmin Hardin, Fr, St. Catherine 29.93 H8 54 Kaitlyn Boily, Jr, Concordia Moorhead 30.07 H9 55 Adrienne Young, Fr, Augsburg 30.32 H8 56 Hannah Prososki, Fr, St. Benedict 30.35 H10 57 Kathryn Geskerman, Fr, St. Olaf 30.44 H10 58 Emily Swenson, Fr, St. Benedict 30.51 H9 59 Claire Karbon, Fr, Carleton 30.61 H9 60 Jenny Mammen, So, St. Thomas 30.64 H10 61 Jennifer Anang, Jr, Bethel 30.70 H9 62 Brianna Olson, So, Minn State Mankato 30.90 H7 63 Alex Dunn, Jr, Carleton 30.94 H8 64 Megan Kaiser, So, Augsburg 30.98 H10 65 Lauren Poole, North Central 31.41 H9 66 Sarah Ellingsworth, North Central 32.31 H10
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

400 Meter Dash 1 Kristina Anderson, Jr, Minn State Moorhead 57.57 H1 2 Jillian Daleiden, Jr, St. Benedict 58.98 H1 3 Katie Borner, Fr, Bethel 59.42 H1 4 Becca Neuger, Jr, St. Olaf 59.75 H2 5 Amanda Iverson, Fr, Gustavus 59.80 H1 6 Kim Engel, Jr, St. Catherine 59.85 H1 7 Callie Knaeble, So, St. Olaf 59.99 H2 7 Allison Eckrich, So, St. Benedict 59.99 H1 9 Erin Sand, Fr, St. Benedict 60.54 H2 10 Erin Coughlin, Fr, St. Catherine 60.85 H2 11 Nicole Hall, Fr, Minn State Moorhead 61.49 H2 12 Janie Briant, Jr, Gustavus 62.48 H2 13 Kirsti Klaverkamp, Fr, St. Benedict 62.52 H1 14 Michelle Farley, So, Minn State Mankato 62.66 H1 15 Ruth Ranum, Jr, Concordia Moorhead 62.69 H3 16 Megan Lundgren, Jr, Gustavus 63.21 H2 17 Amelia Schmidt, So, Gustavus 63.64 H2 18 Ellen Hawley, Fr, St. Olaf 63.95 H3 19 Kathleen Stefely, So, St. Olaf 64.94 H3 20 Claire Karbon, Fr, Carleton 64.95 H3 21 Kacie Bahr, So, Augsburg 66.23 H3 22 Kelsey Jensen, Fr, Gustavus 66.30 H3 23 Miracle Vansiea, Fr, St. Thomas 66.31 H3 24 Adrienne Young, Fr, Augsburg 66.36 H4 25 Kristiana Sather, So, Concordia Moorhead 67.43 H4 26 Kaitlyn Boily, Jr, Concordia Moorhead 67.74 H4 27 Brianna Olson, So, Minn State Mankato 71.56 H4 28 Hannah Prososki, Fr, St. Benedict 73.42 H4 29 Elise Vreede, So, St. Olaf 74.07 H4 30 Claire Scott, Fr, St. Olaf 80.88 H4
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

800 Meter Run 1 Erin Sprangers, Sr, St. Thomas 2:13.24 H1 2 Kaitlin Randolph, So, Carleton 2:16.34 H1 3 Larissa Peyton, So, St. Thomas 2:16.82 H1 4 Kayla Engel, Jr, St. Catherine 2:17.20 H1 5 Cathy Reeves, Sr, St. Thomas 2:18.51 H1 6 Alison Millis, Jr, St. Olaf 2:20.76 H2 7 Anna VanWechel, Jr, Minn State Moorhead 2:20.99 H2 8 Anna Williams, Fr, St. Benedict 2:21.02 H1 9 Abby Karl, Jr, Gustavus 2:21.24 H2 10 Laura Cook, Jr, St. Olaf 2:23.05 H2 11 Greta Sieve, Sr, St. Catherine 2:23.54 H2 12 Abby Smith, Sr, St. Olaf 2:23.62 H2 13 Kristin Slette, Sr, Concordia Moorhead 2:23.68 H3 14 Anna Hankins, Sr, Macalester 2:24.19 H2 15 Alex Potter, Jr, Bethel 2:24.43 H2 16 Raynee DeGrio, Jr, St. Thomas 2:25.35 H1 17 Haley Johnson, Fr, Carleton 2:26.31 H3 18 Betsy Hupp, Sr, St. Thomas 2:27.32 H3 19 Erica Roelofs, So, Gustavus 2:28.73 H3 20 Michele Hubbell, North Central 2:29.41 H3 21 Kelly Donahue, So, St. Benedict 2:30.43 H3 22 Michelle Eberhard, Sr, St. Benedict 2:31.78 H3 23 Jenny Hendricks, Fr, Gustavus 2:32.20 H3 24 Maggie Bryant, So, St. Thomas 2:33.08 H3 25 Kira Spencer, Sr, Macalester 2:34.05 H3 26 Jill Merkle, So, Carleton 2:35.02 H3 27 Jennifer Pulscher, So, Augsburg 2:35.19 H3 28 Erin Murphy, Sr, St. Olaf 2:35.72 H3 29 Georgia Greene, Fr, St. Olaf 2:36.01 H3 30 Erica Borden, So, St. Thomas 2:38.28 H4 31 Kristen Tengwall, Jr, Bethel 2:40.59 H3 32 Melissa Elverud, Sr, St. Catherine 2:44.37 H4 33 Markie DeGrio, Fr, St. Thomas 2:45.08 H4 34 Jill Kraemer, Fr, St. Benedict 2:45.82 H4 35 Charlotte Sivanich, So, St. Olaf 2:46.54 H4 36 Rachel Darling, So, St. Olaf 2:47.45 H4 37 Rachel Gunsalus, Fr, Macalester 2:48.16 H4 38 Kelsey Eder, Fr, St. Catherine 2:49.74 H4 39 Rebecca Bronson, Sr, Bethel 2:59.66 H4 40 Jennifer Jones, Fr, St. Olaf 3:01.54 H4
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

1500 Meter Run 1 Marie Borner, Sr, Bethel 4:29.56 H1 2 Kelly Russ, Sr, St. Thomas 4:33.24 H1 3 Margot Branigan, Sr, Hamline 4:39.66 H1 4 Abby Smith, Sr, St. Olaf 4:43.74 H1 5 Anna VanWechel, Jr, Minn State Moorhead 4:44.91 H1 6 Greta Sieve, Sr, St. Catherine 4:46.90 H1 7 Taylor Berg, Fr, St. Thomas 4:50.91 H1 8 Jessica Kociscak, Jr, Hamline 4:53.24 H1 9 Sara Holland, Jr, Hamline 4:54.32 H1 10 Kaycee Knutson, So, St. Benedict 4:54.89 H1 11 Alison Smyth, So, Carleton 4:56.90 H2 12 Taylor ffitch, So, Carleton 4:58.13 H2 13 Anna Hankins, Sr, Macalester 4:58.56 H2 14 Jenny Hoese, Sr, Minn State Mankato 5:02.83 H2 15 Alyx Chapman, Sr, St. Benedict 5:03.25 H1 16 Kayla Jelen, Jr, Bethel 5:04.22 H1 17 Caitlin Schnettler, Jr, St. Benedict 5:05.23 H2 18 Julia Brandes, Jr, St. Thomas 5:06.22 H2 19 Natalie Ristau, Fr, Gustavus 5:07.31 H2 20 Michele Hubbell, North Central 5:07.90 H3 21 Amanda Manship, Sr, St. Catherine 5:08.81 H2 22 Elisabeth Hanson, Fr, Concordia Moorhead 5:10.00 H2 23 Jen Lang, Jr, Minn State Mankato 5:11.66 H2 24 Jamie Mosel, So, St. Olaf 5:11.70 H2 25 Hailey Brenden, Jr, Concordia Moorhead 5:14.02 H2 26 Anne Bergstrand, So, Gustavus 5:14.94 H2 27 Kim Rostvold, So, Gustavus 5:15.74 H3 28 Laura Zwilling, So, Bethel 5:18.56 H2 29 Karyn Peterson, Jr, Gustavus 5:19.65 H3 30 Allison Brandt, Fr, St. Olaf 5:20.37 H3 31 Nikki Reich, Sr, Carleton 5:20.60 H2 32 Carrie Harshbarger, Fr, Carleton 5:21.62 H3 33 Megan Smith, Fr, St. Benedict 5:22.58 H1 34 Sally Cole, Fr, St. Olaf 5:22.92 H4 35 Andrea Eglinton, So, Gustavus 5:23.50 H3 36 Lauren Nelson, So, Gustavus 5:23.95 H4 37 Andrea Dittman, So, St. Olaf 5:24.31 H3 38 Shannon Mueller, So, Carleton 5:24.97 H2 39 Megan Geraghty, Fr, St. Thomas 5:25.95 H3 40 Kristie Mueller, Fr, St. Benedict 5:26.77 H3 41 Eliza Leahy, Fr, Macalester 5:27.44 H3 42 Kristen Nelson, Fr, St. Benedict 5:29.52 H3 43 Cecilia Noecker, So, St. Olaf 5:29.93 H3 44 Breann MacFadyen, Fr, St. Thomas 5:30.30 H3 45 Kelly Cargos, Fr, Macalester 5:30.82 H3 46 Kelsey Torchia, Fr, St. Benedict 5:32.48 H2 47 Emily Wood, Fr, Minn State Mankato 5:32.59 H3 48 Hannah Fishman, Fr, Macalester 5:33.10 H3 49 Charlotte Sivanich, So, St. Olaf 5:37.02 H4 50 Tara Dewitt, Sr, St. Benedict 5:37.07 H3 51 Hanna Helwig, Fr, St. Olaf 5:40.28 H4 52 Nara Nelson, Fr, St. Thomas 5:41.28 H4 53 Lara Silverman, Jr, Carleton 5:41.32 H4 54 Maria Zownirowycz, So, St. Thomas 5:42.71 H4 55 Heather Dansingburg, So, St. Olaf 5:44.75 H4 56 Anna Bernard, So, St. Olaf 5:48.45 H4 57 Rachel Anderson, So, Hamline 5:52.81 H4 58 Grace Robia, So, St. Olaf 5:53.04 H4 59 Libby Magnuson, Fr, St. Olaf 6:22.23 H4 60 Hannah Sinnwell, Sr, St. Olaf 6:36.66 H4
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

3000 Meter Run 1 Jenny Hoese, Sr, Minn State Mankato 10:48.09 2 Meagan McConnell, Sr, Minn State Mankato 11:08.20 3 Kim Rostvold, So, Gustavus 11:15.86 4 Alexandra Johnson, Sr, St. Thomas 11:19.72 5 Katerine Anundson, Fr, Minn State Mankato 11:23.47 6 Maria Altepeter, So, St. Thomas 11:31.81 7 Allison Brandt, Fr, St. Olaf 11:32.75 8 Jennifer Duley, So, Minn State Mankato 11:35.59 9 Alicia Traut, Jr, St. Thomas 11:38.01 10 Renee Crepeau, Fr, St. Catherine 11:41.23 11 Jessie Zwanziger, Fr, St. Thomas 11:41.69 12 Lauren Nelson, So, Gustavus 11:41.93 13 Jessica Rogers, Fr, St. Catherine 11:51.32 14 Andrea Eglinton, So, Gustavus 11:59.46 15 Meredith Bache-Wiig, Fr, Gustavus 12:16.44 16 Sarah Hofflander, Jr, Gustavus 12:54.50
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

3000m Steeplechase 1 Laura Roach, Sr, Carleton 11:02.09 2 Danielle Thompson, So, Minn State Moorhead 11:26.88 3 Sameena Ahmed, So, Carleton 12:42.54 4 Jocelyn Sullivan, So, St. Benedict 13:51.96 5 Kayla Johnson, Sr, St. Olaf 14:09.62
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

5000 Meter Run 1 Katie Schwarz, Jr, St. Benedict 18:45.78 2 Emma Lee, Fr, St. Olaf 18:55.04 3 Catherine Mead, North Central 19:00.22 4 Sophie Pietrick, Fr, St. Olaf 19:05.12 5 Lauren Carlson, Fr, St. Olaf 19:21.35 6 Rachel Dean, Fr, St. Olaf 19:22.19 7 Rebecca Bevans, Fr, St. Olaf 19:25.01 8 Tess Carley, Fr, Macalester 19:27.13 9 Kristy Singlestad, Jr, Concordia Moorhead 19:30.44 10 Nellie Adams, Sr, St. Olaf 19:34.47 11 Nikki Reed, Sr, St. Benedict 19:40.05 12 Laurel Ohm, So, St. Olaf 19:44.58 13 Kelsey Bean, Fr, St. Olaf 19:47.75 14 Lauren Howe, Jr, Hamline 19:54.42 15 Julie Besenbruch, Fr, Carleton 20:03.25 16 Laurel Orr, Fr, Carleton 20:43.09 17 Kelly Hennessey, Fr, St. Olaf 21:01.42 18 Maggie Smith, Fr, St. Benedict 21:06.01 19 Katherine Sheldon, Sr, Hamline 21:12.93 20 Rachel Mjones, So, Concordia Moorhead 21:29.84 21 Jenna Diercks, Fr, Bethel 21:32.29
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

10000 Meter Run 1 Erin Lowrey, Sr, Macalester 38:35.32 2 Maren Westby, So, St. Olaf 39:06.04 3 Brooke Beskau, Jr, Gustavus 39:12.91 4 Michaela McLaughlin, Sr, St. Olaf 40:11.14 5 Katy Torchia, Jr, St. Benedict 40:19.07 6 Kelsey Magnuson, Fr, Minn State Mankato 41:17.13 7 Carolyne Bocovich, So, Hamline 41:33.48 8 Hannah Dennis, So, St. Olaf 42:04.79
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

4x100 Meter Relay 1 Augsburg 48.99 H1 2 Mn. State Moorhead 49.16 H1 3 St. Benedict 49.46 H1 4 St. Thomas 49.92 H1 5 St. Olaf 50.90 H1 6 Hamline A 51.24 H1 7 Macalester 51.39 H2 8 Concordia Moorhead 51.56 H2 9 Gustavus 51.70 H1 Hamline DQ H2 St. Catherine DQ H2
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

4x400 Meter Relay 1 Minn. State Moorhead 3:53.38 H1 2 St. Thomas 3:54.27 H1 3 St. Catherine 3:57.90 H1 4 St. Olaf 4:01.27 H1 5 Gustavus 4:01.30 H1 6 St. Benedict 4:02.35 H1 7 Bethel 4:06.64 H1 8 Augsburg 4:08.27 H2 9 Concordia Moorhead 4:09.57 H1 10 Gustavus B 4:09.69 H2 11 St. Thomas 4:09.81 H2 12 Carleton 4:11.59 H2 13 St. Thomas 4:17.93 H2 14 St. Thomas 4:24.86 H2 15 St. Catherine 4:34.88 H2 16 St. Catherine 4:35.63 H2 17 Carleton B 4:50.16 H2
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

4x800 Meter Relay 1 St. Benedict 9:52.27 2 St. Olaf A 9:56.56 3 Gustavus A 10:02.57 4 Concordia Moorhead 10:16.48 5 St. Benedict 10:21.43 6 Carleton 10:26.81 7 St. Olaf B 10:43.10 8 Gustavus B 11:12.25 9 St. Olaf C 11:42.71
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

100 Meter Hurdles Round 1, Heat 1 1 Alexa Kleingartner, Jr, Concordia Moorhead 15.61Q 2 Jessica Keesling, Fr, Minn State Moorhead 16.15q 3 Lynn Robohm, So, Hamline 16.53 4 Emily Seller, Fr, Concordia Moorhead 17.39 5 Emily Swenson, Fr, St. Benedict 17.68 6 Gina Michaels, Jr, St. Thomas 17.98 7 Kathryn Geskerman, Fr, St. Olaf 18.49 Round 1, Heat 2 1 Jennie Noreen, So, Minn State Mankato 16.61Q 2 Kaari Jensen, Fr, Concordia Moorhead 16.72 3 Sarah Schmitt, Fr, St. Benedict 16.74 4 Tara Ray, Sr, Concordia Moorhead 16.85 5 Michelle Brunik, Jr, St. Benedict 17.75 6 Britty Wicklund, Fr, St. Catherine 17.75 7 Becca Bryson, Sr, Gustavus 17.98 8 Kristell Caballero-Sauc, Fr, St. Olaf 19.77 Round 1, Heat 3 1 Katie Hopper, Sr, Minn State Mankato 15.90Q 2 Michaela Otto, Sr, Bethel 15.98q 3 Kathryn Thompson, Sr, St. Olaf 17.28 4 Caroline Haik, So, St. Benedict 17.47 5 Laura Secor, Jr, Gustavus 18.48 6 Kayla Johnson, Sr, St. Olaf 18.85 Round 1, Heat 4 1 Laura Janas, Sr, St. Thomas 16.17Q 2 Caroline Senungi, So, Augsburg 16.27q 3 Laura Sjoberg, So, Gustavus 17.11 4 Traci Pastoors, So, St. Thomas 17.57 5 Katie Ryan, Fr, St. Thomas 18.05 6 Macey Bentley, Jr, Concordia Moorhead 18.83 Round 1, Heat 5 1 Julia Renner, So, St. Benedict 16.06Q 2 Abby Furlong, Fr, Bethel 16.11q 3 Mary Peterson, So, Hamline 17.35 4 Ellen Sackrison, Fr, Hamline 17.46 5 Rachel Meemken, So, Bethel 17.63 6 Steph Kortan, Jr, St. Benedict 18.22 7 Megan Ternquist, Fr, Concordia Moorhead 19.69 Final 1 Caroline Senungi, So, Augsburg 15.62 1 Laura Janas, Sr, St. Thomas 15.62 3 Andrea Sellers, Sr, Minn State Mankato 15.67 4 Michaela Otto, Sr, Bethel 15.72 5 Alexa Kleingartner, Jr, Concordia Moorhead 15.75 6 Abby Furlong, Fr, Bethel 15.84 7 Jessica Keesling, Fr, Minn State Moorhead 16.08 8 Jennie Noreen, So, Minn State Mankato 16.31
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

400 Meter Hurdles 1 Kendra Mooberry, Fr, Minn State Moorhead 61.77 H1 2 Nikki Arola, Sr, St. Thomas 63.20 H1 3 Kameron Argiannis, Jr, Hamline 65.13 H1 4 Annie Dahl, Fr, Minn State Mankato 66.63 H1 5 Tara Ray, Sr, Concordia Moorhead 66.81 H1 6 Laura Secor, Jr, Gustavus 66.90 H1 7 Danielle Burgmeier, So, Gustavus 67.76 H2 8 Kathryn Thompson, Sr, St. Olaf 67.88 H1 9 Jessica Keesling, Fr, Minn State Moorhead 68.68 H2 10 Steph Kortan, Jr, St. Benedict 69.32 H3 11 Caroline Haik, So, St. Benedict 69.81 H3 12 Becky Theisen, Jr, St. Thomas 70.35 H4 13 Julianna Gorder, Jr, St. Thomas 70.55 H2 14 Abby Furlong, Fr, Bethel 70.57 H2 15 Michelle Brunik, Jr, St. Benedict 71.34 H3 16 Emily Matthews, Sr, Macalester 71.35 H2 17 Carissa Bodette, Fr, Bethel 72.01 H4 18 Chey Reglin, Fr, St. Benedict 72.27 H2 19 Macey Bentley, Jr, Concordia Moorhead 73.04 H3 20 Aria Walker, Jr, Minn State Mankato 73.40 H2 21 Gina Michaels, Jr, St. Thomas 73.43 H4 22 Emma Ranum, Fr, Concordia Moorhead 73.67 H4 23 Amy Opsal, So, Augsburg 74.09 H3 24 Kaari Jensen, Fr, Concordia Moorhead 74.60 H3 25 Kristell Caballero-Sauc, Fr, St. Olaf 82.39 H4 26 Katie Ryan, Fr, St. Thomas 84.72 H4
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

Discus Throw Round 1, Flight 1 1 Jessa Youso, Fr, Carleton 97-9 (29.81m) 2 Heidi Golliet, Sr, St. Benedict 97-3 (29.65m) 3 Mallory Steir, Fr, Minn State Moorhead 96-1 (29.30m) 4 AnnMarie Eliason, Fr, St. Olaf 95-6 (29.11m) 5 Laura Gonshorowski, Fr, Concordia Moorhead 88-9 (27.07m) 6 Maya Keith, Fr, Augsburg 88-7 (27.01m) 7 Amy Wenzel, Fr, Augsburg 86-5 (26.35m) 8 Joleen Sterner, St. Catherine 83-6 (25.45m) 9 Amanda Koehler, So, St. Benedict 77-11 (23.75m) 10 Carmen Dischinger, Fr, Bethel 77-8 1/4 (23.68m) Round 1, Flight 2 1 Anna Bauer, Sr, Gustavus 121-0 (36.88m)q 2 Laura Rahman, Sr, Concordia Moorhead 119-4 (36.39m) 3 Laura Hansmeier, Concordia Moorhead 114-5 (34.87m) 4 Samantha Berge, Fr, Minn State Mankato 114-4 (34.86m) 5 Heather Schultz, Fr, Minn State Moorhead 113-8 (34.65m) 6 Kristen Warren, Jr, Concordia Moorhead 112-3 (34.22m) 7 Allyson Hannemann, So, Gustavus 106-2 (32.37m) 8 Kelly Lovett, Jr, Carleton 105-11 (32.28m) 9 Maria Gans, Jr, St. Benedict 100-7 (30.67m) 10 Jocelyn Norman, Fr, St. Benedict 91-0 (27.75m) Round 1, Flight 3 1 Felisha Willaert, Jr, St. Thomas 141-11 (43.26m)q 2 Becky Culp, Fr, Hamline 135-0 (41.15m)q 3 Sam Broderius, Jr, Gustavus 130-2 (39.68m)q 4 Audom Hathaway, Fr, Minn State Mankato 128-6 (39.16m)q 5 Celestine Ventura, Sr, St. Catherine 125-11 (38.38m)q 6 Brita Johnson, Jr, Minn State Mankato 125-9 (38.34m)q 7 Emily Davis, Jr, Concordia Moorhead 125-1 (38.13m)q 8 Amy Maas, So, St. Thomas 120-0 (36.58m)q 9 Amelia Schaller, Sr, Minn State Mankato 118-11 (36.26m) 10 Kierstin Nygaard, Jr, Concordia Moorhead 115-8 (35.27m) 11 Jenna Lewis, Sr, St. Thomas 114-7 (34.94m) 12 Jamie Kelly, So, St. Catherine 111-7 (34.01m) 13 Brenna Coyle, So, Hamline 99-0 (30.19m) Final 1 Felisha Willaert, Jr, St. Thomas 141-11 (43.26m) 2 Becky Culp, Fr, Hamline 136-10 (41.72m) 3 Sam Broderius, Jr, Gustavus 133-6 (40.69m) 4 Emily Davis, Jr, Concordia Moorhead 132-7 (40.42m) 5 Amy Maas, So, St. Thomas 129-10 (39.59m) 6 Audom Hathaway, Fr, Minn State Mankato 128-6 (39.16m) 7 Celestine Ventura, Sr, St. Catherine 125-11 (38.38m) 8 Brita Johnson, Jr, Minn State Mankato 125-9 (38.34m) 9 Anna Bauer, Sr, Gustavus 121-0 (36.88m)
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

Hammer Throw Round 1, Flight 1 1 Mallory Steir, Fr, Minn State Moorhead 123-2 (37.54m) 2 Laura Gonshorowski, Fr, Concordia Moorhead 110-10 (33.78m) 3 Becca Sawyer-Smith, So, St. Olaf 98-6 (30.02m) 4 Amanda Koehler, So, St. Benedict 94-0 (28.67m) 5 Carmen Dischinger, Fr, Bethel 91-7 (27.92m) 6 Kim McClintick, Sr, St. Olaf 72-4 1/4 (22.05m) 7 Maya Keith, Fr, Augsburg 71-11 3/4 (21.94m) 8 Amy Wenzel, Fr, Augsburg 70-0 1/2 (21.35m) 9 Kaisha Gomez, Fr, Bethel 64-11 1/2 (19.80m) 10 Katie Scepaniak, So, St. Benedict 46-11 1/2 (14.31m) Round 1, Flight 2 1 Erin Leyden, Jr, Augsburg 129-6 (39.48m)q 2 Maria Gans, Jr, St. Benedict 125-1 (38.13m)q 3 Kierstin Nygaard, Jr, Concordia Moorhead 119-5 (36.40m) 4 Samantha Berge, Fr, Minn State Mankato 116-3 (35.45m) 5 Heather Schultz, Fr, Minn State Moorhead 115-0 (35.06m) 6 Laura Hansmeier, Concordia Moorhead 111-7 (34.02m) 7 Allyson Hannemann, So, Gustavus 109-4 (33.33m) 8 Jocelyn Norman, Fr, St. Benedict 97-3 (29.64m) 9 Becky Culp, Fr, Hamline 87-1 (26.55m) Nicole Flackey, Fr, St. Thomas ND Heidi Golliet, Sr, St. Benedict ND Round 1, Flight 3 1 Megan Honan, Sr, St. Thomas 148-4 (45.23m)q 2 Emily Davis, Jr, Concordia Moorhead 142-10 (43.55m)q 3 Brenna Coyle, So, Hamline 141-2 (43.02m)q 4 Brita Johnson, Jr, Minn State Mankato 137-2 (41.80m)q 5 Amelia Schaller, Sr, Minn State Mankato 132-6 (40.40m)q 6 Celestine Ventura, Sr, St. Catherine 131-6 (40.08m)q 7 Robyn Wernberg, Jr, Hamline 127-2 (38.77m)q 8 Sami Larson, Sr, St. Catherine 124-7 (37.98m) 9 Sam Broderius, Jr, Gustavus 121-1 (36.91m) 10 Anna Bauer, Sr, Gustavus 113-6 (34.61m) Final 1 Megan Honan, Sr, St. Thomas 152-3 (46.42m) 2 Emily Davis, Jr, Concordia Moorhead 145-1 (44.23m) 3 Robyn Wernberg, Jr, Hamline 142-7 (43.47m) 4 Brenna Coyle, So, Hamline 141-3 (43.07m) 5 Brita Johnson, Jr, Minn State Mankato 137-2 (41.80m) 6 Amelia Schaller, Sr, Minn State Mankato 135-2 (41.21m) 7 Celestine Ventura, Sr, St. Catherine 131-6 (40.08m) 8 Erin Leyden, Jr, Augsburg 129-6 (39.48m) 9 Maria Gans, Jr, St. Benedict 125-1 (38.13m)
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

Javelin Throw 1 Katherine Brott, Jr, Concordia Moorhead 123-0 (37.50m) 2 Kristen Warren, Jr, Concordia Moorhead 113-9 (34.69m) 3 Becca Bryson, Sr, Gustavus 112-2 (34.19m) 4 Kelly Lovett, Jr, Carleton 110-4 (33.64m) 5 Sarah Peterson, Jr, Concordia Moorhead 98-0 (29.89m) 6 Rachel Borka, Jr, St. Thomas 94-11 (28.94m) 7 Erica Holo, So, Concordia Moorhead 90-5 (27.56m) 8 Caroline Haik, So, St. Benedict 88-8 (27.04m) 9 Laura Secor, Jr, Gustavus 86-5 (26.34m) 10 Jill Merkle, So, Carleton 82-4 (25.10m) 11 Janey Helland, Jr, Gustavus 82-0 (24.99m) 12 Nicole Ainsworth, Jr, Gustavus 81-8 (24.90m) 13 Becca Sawyer-Smith, So, St. Olaf 77-7 1/2 (23.66m) 14 Rachel Gottesman, Fr, Carleton 77-2 3/4 (23.54m) 15 Carmen Dischinger, Fr, Bethel 75-10 (23.11m) 16 Jessa Youso, Fr, Carleton 75-3 1/4 (22.94m) 17 Amy Maas, So, St. Thomas 75-1 3/4 (22.90m) 18 Becky Theisen, Jr, St. Thomas 70-7 (21.51m) 19 Elissa Walter, Fr, Carleton 69-8 3/4 (21.25m) 20 Clare Murn, Fr, St. Benedict 66-8 (20.32m) 21 Kaisha Gomez, Fr, Bethel 56-6 3/4 (17.24m) 22 Jocelyn Norman, Fr, St. Benedict 55-4 1/4 (16.87m) 23 Emily Swenson, Fr, St. Benedict 55-2 1/4 (16.82m) 24 Kaitlyn Lorsbach, So, St. Olaf 52-7 1/4 (16.03m) 25 Gina Michaels, Jr, St. Thomas 51-6 1/2 (15.71m) 26 Rachel Darling, So, St. Olaf 45-10 3/4 (13.99m)
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

Shot Put 1 Sam Broderius, Jr, Gustavus 41-7 1/4 (12.68m) 2 Sami Larson, Sr, St. Catherine 40-10 1/4 (12.45m) 3 Heather Schultz, Fr, Minn State Moorhead 39-6 3/4 (12.06m) 4 Amy Maas, So, St. Thomas 38-7 (11.76m) 5 Kristen Warren, Jr, Concordia Moorhead 38-7 (11.76m) 6 Robyn Wernberg, Jr, Hamline 38-5 1/2 (11.72m) 7 Nicole Flackey, Fr, St. Thomas 37-11 1/4 (11.56m) 8 Felisha Willaert, Jr, St. Thomas 37-7 1/4 (11.46m) 9 Jamie Kelly, So, St. Catherine 37-6 3/4 (11.45m) 10 Brita Johnson, Jr, Minn State Mankato 36-10 1/4 (11.23m) 11 Audom Hathaway, Fr, Minn State Mankato 36-4 1/4 (11.08m) 12 Larissa Hansmeier, Concordia Moorhead 35-10 3/4 (10.94m) 13 Becky Culp, Fr, Hamline 35-10 (10.92m) 14 Laura Rahman, Sr, Concordia Moorhead 34-7 3/4 (10.56m) 15 Kierstin Nygaard, Jr, Concordia Moorhead 34-7 1/2 (10.55m) 16 Heidi Golliet, Sr, St. Benedict 32-9 3/4 (10.00m) 17 Mallory Stier, Minn State Mankato 32-7 (9.93m) 18 Erin Leyden, Jr, Augsburg 32-3 3/4 (9.85m) 19 Liz Winkelman, Fr, Hamline 31-6 (9.60m) 20 Becca Bryson, Sr, Gustavus 31-2 (9.50m) 21 Jess Ptachick, Jr, St. Olaf 30-3 3/4 (9.24m) 22 Maya Keith, Fr, Augsburg 29-1 3/4 (8.88m) 23 Amy Wenzel, Fr, Augsburg 28-4 1/4 (8.64m) 24 Amanda Koehler, So, St. Benedict 27-9 1/2 (8.47m) 25 Elissa Walter, Fr, Carleton 27-6 3/4 (8.40m) 26 Rachel Gottesman, Fr, Carleton 27-1 3/4 (8.27m) 27 Laura Gonshorowski, Fr, Concordia Moorhead 26-9 (8.15m) 28 Jocelyn Norman, Fr, St. Benedict 24-1 (7.34m)
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

High Jump 1 Lynn Robohm, So, Hamline 5-3 (1.60m) 2 Kari Whitney, So, Bethel 5-1 1/4 (1.56m) 3 Janey Helland, Jr, Gustavus 5-1 (1.55m) 3 Alyssa Deutschmann, Jr, Concordia Moorhead 5-1 (1.55m) 3 Sarah Baker, Fr, Gustavus 5-1 (1.55m) 6 Audrey Mills, So, Macalester 5-0 1/4 (1.53m) 7 Kayla Kapsner, Fr, Minn State Moorhead 4-11 (1.50m) 7 Moriah Miller, Fr, Minn State Mankato 4-11 (1.50m) 7 Tatijana MullerDahlberg, So, Concordia Moorhead 4-11 (1.50m) 7 Kyla Walter, Jr, Carleton 4-11 (1.50m) 11 Amy Elson, Sr, Carleton 4-8 1/4 (1.43m) 11 Billye Nelson, So, Hamline 4-8 1/4 (1.43m) 11 Emily Swenson, Fr, St. Benedict 4-8 1/4 (1.43m) 11 Michelle Brunik, Jr, St. Benedict 4-8 1/4 (1.43m) 11 Kathryn Geskerman, Fr, St. Olaf 4-8 1/4 (1.43m) 16 Becca Neuger, Jr, St. Olaf 4-7 (1.40m) 17 Stacey Sellner, Sr, Concordia Moorhead 4-6 1/4 (1.38m) 17 Britney Daniel, Jr, St. Thomas 4-6 1/4 (1.38m) 17 Erica Holo, So, Concordia Moorhead 4-6 1/4 (1.38m) 20 Marie O'Neil, Fr, St. Catherine 4-4 1/4 (1.33m) 20 Emily Hansen, Fr, Gustavus 4-4 1/4 (1.33m) 20 Erica Bullert, So, Bethel 4-4 1/4 (1.33m)
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

Long Jump 1 Janey Helland, Jr, Gustavus 17-9 3/4 (5.43m) 2 Julia Renner, So, St. Benedict 17-5 1/2 (5.32m) 3 Sarah Baker, Fr, Gustavus 17-4 1/4 (5.29m) 4 Becca Bryson, Sr, Gustavus 17-1 1/4 (5.21m) 5 Kaari Jensen, Fr, Concordia Moorhead 16-8 3/4 (5.10m) 6 Christina Erickson, Fr, Minn State Mankato 16-8 (5.08m) 7 Kirby Black, So, Minn State Moorhead 16-7 1/4 (5.06m) 8 Sarah Schmitt, Fr, St. Benedict 16-5 3/4 (5.02m) 8 Sara Parsons, Fr, Concordia Moorhead 16-5 3/4 (5.02m) 10 Becky Theisen, Jr, St. Thomas 16-4 1/2 (4.99m) 11 Traci Pastoors, So, St. Thomas 16-2 1/2 (4.94m) 12 Tara Ray, Sr, Concordia Moorhead 16-2 1/4 (4.93m) 12 Clare Murn, Fr, St. Benedict 16-2 1/4 (4.93m) 14 Katrina Gerzema, Fr, Concordia Moorhead 15-11 3/4 (4.87m) 15 Julianna Gorder, Jr, St. Thomas 15-10 1/4 (4.83m) 16 Jordan Kling, So, St. Olaf 15-9 1/2 (4.81m) 17 Emily Klatt, So, Gustavus 15-8 3/4 (4.79m) 18 Michaela Otto, Sr, Bethel 15-7 (4.75m) 19 Ali Galzki, Sr, St. Benedict 15-6 (4.72m) 20 Erica Roelofs, So, Gustavus 15-0 3/4 (4.59m) 21 Amy Elson, Sr, Carleton 14-11 1/2 (4.56m) 21 Laura Farnam, So, Concordia Moorhead 14-11 1/2 (4.56m) 23 Jasmin Hardin, Fr, St. Catherine 14-9 3/4 (4.51m) 24 Gina Michaels, Jr, St. Thomas 14-8 3/4 (4.49m) 25 Nicole Ainsworth, Jr, Gustavus 14-6 3/4 (4.44m) 26 Lauren Rothschiller, Fr, Gustavus 14-6 1/2 (4.43m) 27 Bridgette Karl, Fr, Minn State Mankato 14-4 (4.37m) 27 Macey Bentley, Jr, Concordia Moorhead 14-4 (4.37m) 29 Lauren TeBrake, Fr, Gustavus 14-3 1/4 (4.35m) 30 Megan Lundgren, Jr, Gustavus 14-2 1/2 (4.33m) 31 Kersten Hanson, So, Minn State Mankato 13-11 3/4 (4.26m) 32 Erin Sherman, Fr, Gustavus 13-11 1/2 (4.25m) 33 Laura Secor, Jr, Gustavus 13-10 1/4 (4.22m) 34 Megan Ternquist, Fr, Concordia Moorhead 13-9 1/2 (4.20m) 35 Lauren Poole, North Central 13-2 3/4 (4.03m) 36 Lisa Beacher, Fr, Gustavus 13-1 1/4 (3.99m) 37 Emily Hansen, Fr, Gustavus 12-10 (3.91m) 38 Brittany Roper, Fr, Hamline 12-3 1/4 (3.74m) 39 Shanek Telphia, Fr, Augsburg 11-11 3/4 (3.65m)
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

Triple Jump Round 1, Flight 1 1 Laura Sjoberg, So, Gustavus 32-8 1/4 (9.96m) 2 Sarah Schmitt, Fr, St. Benedict 32-5 3/4 (9.90m) 3 Natalie Decker, Fr, Concordia Moorhead 31-9 1/2 (9.69m) 4 Emily Klatt, So, Gustavus 31-3 1/4 (9.53m) 5 Laura Farnam, So, Concordia Moorhead 30-8 1/2 (9.36m) 6 Lauren TeBrake, Fr, Gustavus 30-3 1/2 (9.23m) 7 Erin Sheman, Fr, Gustavus 30-2 1/4 (9.20m) 8 Stacey Sellner, Sr, Concordia Moorhead 29-1 1/4 (8.87m) 9 Kate Stephens, Fr, St. Benedict 28-11 1/4 (8.82m) 10 Lisa Beacher, Fr, Gustavus 28-4 1/4 (8.64m) Round 1, Flight 2 1 Tatijana MullerDahlberg, So, Concordia Moorhead 36-9 1/2 (11.21m)q 2 Julia Renner, So, St. Benedict 35-9 1/4 (10.90m)q 3 Susan Kenzie, So, St. Olaf 35-2 (10.72m)q 4 Kaari Jensen, Fr, Concordia Moorhead 35-0 1/2 (10.68m)q 5 Kate Rochat, Fr, Macalester 34-4 (10.46m)q 6 Lauren Rothschiller, Fr, Gustavus 34-3 1/2 (10.45m)q 7 Kersten Hanson, So, Minn State Mankato 34-2 1/4 (10.42m)q 8 Richelle Johnson, Fr, Macalester 33-9 1/2 (10.30m)q 9 Abby Furlong, Fr, Bethel 33-9 1/4 (10.29m)q 10 Christina Erickson, Fr, Minn State Mankato 32-10 1/4 (10.01m) 11 Moriah Miller, Fr, Minn State Mankato 32-2 (9.80m) Ali Galzki, Sr, St. Benedict DNC Kirby Black, So, Minn State Moorhead DNC Traci Pastoors, So, St. Thomas DNC Final 1 Susan Kenzie, So, St. Olaf 37-0 1/4 (11.28m) 2 Tatijana MullerDahlberg, So, Concordia Moorhead 36-9 1/2 (11.21m) 3 Julia Renner, So, St. Benedict 36-0 (10.97m) 4 Kaari Jensen, Fr, Concordia Moorhead 35-0 1/2 (10.68m) 5 Kate Rochat, Fr, Macalester 34-4 (10.46m) 6 Lauren Rothschiller, Fr, Gustavus 34-3 1/2 (10.45m) 7 Kersten Hanson, So, Minn State Mankato 34-2 1/4 (10.42m) 8 Abby Furlong, Fr, Bethel 34-0 1/4 (10.37m) 9 Richelle Johnson, Fr, Macalester 33-9 1/2 (10.30m)
100 | 200 | 400 | 800 | 1500 | 3000 | STEEP | 5000 | 10000 | 4X100 4X400 | 4X800 | 100H | 400H | DT | WT | JT | SP | HJ | LJ TJ | PV | Top

Pole Vault 1 Danielle Busch, Fr, St. Benedict 11-7 3/4 (3.55m) 1 Amie Fillmore, Sr, St. Olaf 11-7 3/4 (3.55m) 3 Megan Erlandson, So, Carleton 10-8 (3.25m) 4 Allyson Voss, Fr, Gustavus 10-8 (3.25m) 5 Laura Schuneman, Fr, Minn State Mankato 10-8 (3.25m) 6 Britney Daniel, Jr, St. Thomas 10-2 (3.10m) 7 Kristina Popov, Jr, St. Catherine 10-2 (3.10m) 7 Kaylyn Ronke, Jr, Minn State Moorhead 10-2 (3.10m) 9 Carly Braun, Fr, Hamline 10-2 (3.10m) 10 Tessa Comstock, So, Concordia Moorhead 9-8 (2.95m) 10 Angela McGehee, Jr, St. Thomas 9-8 (2.95m) 10 Shy Reglin, St. Benedict 9-8 (2.95m) 13 Katie MacRae, Sr, Minn State Moorhead 9-2 1/4 (2.80m) 14 Holly Hoffman, So, Gustavus 9-2 1/4 (2.80m) 15 Sarah Peterson, Jr, Concordia Moorhead 8-8 1/4 (2.65m) 16 Stephanie Jenkins, Fr, Hamline 8-2 1/2 (2.50m) 16 Kaitlyn Lorsbach, So, St. Olaf 8-2 1/2 (2.50m) 18 Rhiannon LeGarde, Fr, St. Benedict 7-8 1/2 (2.35m) Kelley Frost, Jr, Bethel NH Arlene Behling, Jr, Hamline NH Jennifer Ampe, Jr, St. Catherine NH Katelyn Anderson, Jr, Hamline NH Brittany Tuberg, Fr, Augsburg NH Katie Scepaniak, So, St. Benedict NH Natasha Wright, So, St. Thomas NH Katrina Gerzema, Fr, Concordia Moorhead NH Kate Stephens, Fr, St. Benedict NH Lindsey Manuel-McInerne, Fr, Concordia Moorhead NH

Return to home page.