| Cobber Home  | Help Us Recruit |Next MeetPrior Meet
2000 Concordia Moorhead Men's Track & Field
| News | Schedule/results | Roster | Track Home | Coaches | 1999 | 00 Women |
2000 Meet Results
Event: Masanz Meet @ Moorhead St. |
Last year at this meet |

Joe Schmidgall and Andrew Fritz both broke the school record in the High Jump
with leaps of 6-8 1/2 and provisionally qualified for Nationals. Joel Nelson improved
his NCAA qualifying performance with a hammer throw of 174-0.

Moorhead State University
Ron Masanz Inv. (Moorhead State Univ.) 05/06/00

Prelims MEN'S 100 METER DASH
  Heat 1: (w:2.1): 1. Roberts, Starr, Moorhead St. 10.80; 2. Irgens, Pat, North
 Dakota 10.96; 3. Unruh, Bryan, North Dakota 11.23; 4. Davison, Chris,
 Concordia Co 11.40; 5. Wherry, Matt, St. Cloud St 11.60; 6. Crouse, Len,
 Concordia Co 11.93; -
  Heat 2: (w:4.3): 1. King, Blake, St. Cloud St 10.94; 2. Larson, Troy,
 Moorhead St. 11.34; 2. Riveness, Nate, Univ. Minn-M 11.34; 2. Bitz, Josh, St.
 Cloud St 11.34; 5. Beierman, Greg, St. Cloud St 11.44;
  Heat 3: (w:0.8): 1. Richardson, Steve, Moorhead St. 10.79; 2. Enns, Mike,
 Echo Athleti 11.08; 3. Armstrong, Jay, Univ. of Nor 11.45; 4. Lockhart,
 Justin, North Dakota 11.52; 5. Nerson, Kyle, Unattached 11.65; 6. Olson, Jon,
 St. Cloud St 11.85; -
  Heat 4: (w:0.6): 1. Legerge, Mike, Echo Athleti 11.14; 2. Utsch, Tim,
 Moorhead St. 11.37; 3. Arnold, Pat, College Scie 11.64; 4. Parker, Brian,
 Northern St 11.84; 5. Brule, Brian, Bemidji St. 11.91; 6. Sampson, JD, Univ.
 Minn-M 12.17; -
  Heat 5: (w:2.1): 1. Myles, Rob, Univ. of Nor 10.88; 2. Ras, Nueby, Unattached
 11.18; 3. Wood, Bob, St. Cloud St 11.31; 4. Manke, Isaac, Moorhead St. 11.44;
 5. Raske, Travis, Concordia Co 11.84; - Emmerson, Shermaine, Univ. Minn-M DNS;
 - Fredricks, Aaron, College Scie DNS; - Leden, Jason, Bemidji St. DNS.
  Heat 6: (w:3.6): 1. Brown, Marc, College Scie 10.82; 2. Miller, Larry, St.
 Cloud St 10.96; 3. Jamison, Cody, Northern St 11.56; 4. Whittlesey, Eric,
 Northern St 11.69; -

Finals MEN'S 100 METER DASH
  (w:1.9): 1. Roberts, Starr, Moorhead St. 10.44; 2. Brown, Marc, College Scie
 10.54; 3. Legerge, Mike, Echo Athleti 10.64; 4. Richardson, Steve, Moorhead
 St. 10.64; 5. Irgens, Pat, North Dakota 10.74; 6. Myles, Rob, Univ. of Nor
 10.74; 7. Miller, Larry, St. Cloud St 10.84; 8. King, Blake, St. Cloud St
 11.04.

Finals MEN'S 200 METER DASH
 1. Roberts, Starr, Moorhead St. 21.14 w:2.0; 2. Legerge, Mike, Echo Athleti
 21.37 w:2.0; 3. Richardson, Steve, Moorhead St. 21.54 w:2.0; 4. Irgens, Pat,
 North Dakota 21.66 w:2.5; 5. Miller, Larry, St. Cloud St 21.91 w:2.0; 6.
 Fjosne, Jeff, Bemidji St. 22.00 w:2.5; 7. Pyatt, Danny, Unattached 22.11
 w:2.0; 8. Schiele, Justin, Univ. of Nor 22.17 w:2.0; 9. Ras, Nueby, Unattached
 22.46 w:2.5; 10. Unruh, Bryan, North Dakota 22.51 w:2.5; 11. Dyck, Jeremy,
 Echo Athleti 22.74 w:1.9; 12. Davison, Chris, Concordia Co 22.79 w:1.5; 13.
 Dauner, Joe, Concordia Co 22.84 w:1.9; 14. Sylvester, Kevin, Echo Athleti
 23.10 w:3.7; 15. McDonald, Mike, Concordia Co 23.14 w:1.9; 15. Larson, Troy,
 Moorhead St. 23.14 w:1.5; 17. Evanson, Tim, St. Cloud St 23.15 w:2.5; 18.
 Utsch, Tim, Moorhead St. 23.17 w:1.5; 19. Enns, Mike, Echo Athleti 23.18
 w:1.5; 20. Olson, Jon, St. Cloud St 23.27 w:3.7; 21. Manke, Isaac, Moorhead
 St. 23.28 w:2.5; 22. Bitz, Josh, St. Cloud St 23.31 w:2.5; 23. Wherry, Matt,
 St. Cloud St 23.34 w:1.9; 24. Martinson, Eric, Concordia Co 23.38 w:1.7; 25.
 Armstrong, Jay, Univ. of Nor 23.49 w:1.9; 26. Schafer, Al, College Scie 23.63
 w:2.5; 27. Rendl, Levi, Northern St 23.75 w:1.7; 28. Raske, Travis, Concordia
 Co 23.82 w:1.7; 29. Wood, Bob, St. Cloud St 23.85 w:2.5; 30. Jamison, Cody,
 Northern St 23.90 w:3.7; 31. Shields, Chaz, Concordia Co 23.94 w:3.7; 32.
 Cornelius, Josh, Unattached 23.95 w:3.7; 33. Brule, Brian, Bemidji St. 24.07
 w:3.7; 34. Parker, Brian, Northern St 24.09 w:1.7; 35. Sampson, JD, Univ.
 Minn-M 24.37 w:3.7; -

Finals MEN'S 400 METER DASH
 1. Busby, Kempa, Unattached 46.63; 2. Evanson, Tim, St. Cloud St 48.60; 3.
 Maianu, Ony, North Dakota 48.93; 4. Pyatt, Danny, Unattached 49.30; 5.
 Bjornson, Adam, Univ. of Nor 49.69; 6. Bitz, Josh, St. Cloud St 50.03; 7.
 Gunderson, Josh, Unattached 50.46; 8. Peters, Rob, Univ. of Nor 51.10; 9.
 Keys, Dan, Unattached 51.19; 10. Kouba, Dustin, Univ. of Nor 51.43; 11.
 Hendricks, Justin, Concordia Co 51.89; 12. Ristvedt, Blake, College Scie
 51.96; 13. Schultz, Jason, Bemidji St. 52.79; 14. Ramstad, Brett, Concordia Co
 52.91; 15. Rendl, Levi, Northern St 53.33; 16. Besemann, Chris, College Scie
 54.11; 17. Sitzler, Jeremy, College Scie 55.96; 18. Shaffer, Andy, Concordia
 Co 56.60;

Finals MEN'S 800 METER RUN
 1. Dewald, Aaron, North Dakota 1:50.67; 2. Moen, Andy, North Dakota 1:51.09;
 3. Berndt, Aaron, Univ. of Nor 1:51.52; 4. Klingbeil, Aaron, North Dakota
 1:53.02; 5. Feia, Aaron, Bemidji St. 1:54.25; 6. Arneson, Dan, Univ. of Nor
 1:54.49; 7. Hoff, Darik, North Dakota 1:54.79; 8. Delude, Donovan, Moorhead
 St. 1:54.82; 9. Geers, Greg, Univ. of Nor 1:56.19; 10. Miller, Jesse, Bemidji
 St. 1:56.36; 11. Arntson, Gabe, Concordia Co 1:56.69; 12. Ramstad, Brett,
 Concordia Co 1:56.96; 13. Goebel, Chris, Concordia Co 1:57.96; 14. Kramer,
 Zac, Univ. of Nor 1:58.06; 15. Foss, Nate, Univ. of Nor 1:58.13; 16. Campbell,
 Alex, Univ. of Nor 1:58.19; 17. Zimney, Jeff, Univ. of Nor 1:59.12; 18.
 Altstatt, Dan, Univ. of Nor 1:59.32; 19. White, Corey, Bemidji St. 2:00.80;
 20. Vossen, Trevor, Moorhead St. 2:00.96; 21. Topp, Brandon, Concordia Co
 2:01.26; 22. Lippert, Jamie, St. Cloud St 2:01.30; 23. Dahlseng, Mark,
 Concordia Co 2:03.00; 24. Dahlseng, Dave, Concordia Co 2:03.16; 25. Schmidt,
 Craig, Univ. Minn-M 2:03.87; 26. Sonner, Matt, Concordia Co 2:07.47; 27.
 Thompson, Brett, Moorhead St. 2:08.57; -

Finals MEN'S 1,500 METER RUN
 1. Loeffler, Eric, North Dakota 4:02.85; 2. Lorentz, Brent, Univ. of Nor
 4:03.25; 3. May, Mike, Bemidji St. 4:04.99; 4. Hanke, Steve, Univ. of Nor
 4:06.55; 5. Miller, Kenny, Bemidji St. 4:07.49; 6. Edlund, Steve, Concordia Co
 4:07.76; 7. Kruger, Jason, Univ. of Nor 4:14.33; 8. Trosdahl, Dan, College
 Scie 4:15.80; 9. Jorgenson, Matt, Concordia Co 4:18.80; 10. Monson, Jim,
 Concordia Co 4:29.88; -

Finals MEN'S 5,000 METER RUN
 1. Anderson, Brett, North Dakota 15:47.17; 2. Lawrence, Justin, Unattached
 15:59.91; 3. Keller, Phil, North Dakota 16:12.26; 4. Quinn, Pat, Bemidji St.
 16:32.11; 5. Quinn, Paul, Bemidji St. 17:35.41; 6. Spear, Mike, Bemidji St.
 17:48.46; 7. Kustritz, Matt, Bemidji St. 18:42.61; 8. Wagenaar, Case, Univ. of
 Nor 20:24.81; -

Prelims MEN'S 110 METER HIGH HURDLES
  Heat 1: (w:2.6): 1. Pfeifer, Luke, North Dakota 14.16; 2. Opdahl, Ethan,
 North Dakota 15.56; 3. Lucca, Pete, St. Cloud St 15.76; -
  Heat 2: (w:2.6): 1. Zimney, Jeremy, Univ. of Nor 14.59; 2. Vickerman, Josh,
 Concordia Co 15.76; 3. Frank, Kevin, Moorhead St. 16.56; 4. Nelson, Dennis,
 Unattached 17.63; 5. Stockwell, Todd, Unattached 17.93; -
  Heat 3: (w:2.8): 1. Roberts, Starr, Moorhead St. 15.59; 2. Hertel, Jeff,
 Concordia Co 15.96; 3. Mammen, Jon, St. Cloud St 15.97; 4. Dow, Dan, Univ. of
 Nor 16.29; -
  Heat 4: (w:3.2): 1. Eggerth, Andy, Bemidji St. 14.84; 2. Lee, Ben, North
 Dakota 15.31; 3. Smith, Tom, Bemidji St. 15.84; 4. Mikes, Joey, St. Cloud St
 16.31; -
  Heat 5: (w:NWI): - Quast, Tim, Bemidji St. No Data; 1. Deters, Franz,
 Moorhead St. 15.70; 2. Klefstad, Mike, College Scie 16.16; 3. Keller, Aaron,
 College Scie 16.53; 4. Thompson, Mark, Moorhead St. 16.55; -
Finals MEN'S 110 METER HIGH HURDLES
  (w:3.1): 1. Zimney, Jeremy, Univ. of Nor 14.44; 2. Eggerth, Andy, Bemidji St.
 14.88; 3. Lee, Ben, North Dakota 14.89; 4. Roberts, Starr, Moorhead St. 14.91;
 5. Vickerman, Josh, Concordia Co 15.45; 6. Opdahl, Ethan, North Dakota 16.02;
 - Pfeifer, Luke, North Dakota NT; - Deters, Franz, Moorhead St. NT.

Finals MEN'S 400 METER INT HURDLES
 1. Eggerth, Andy, Bemidji St. 52.67; 2. Zimney, Jeremy, Univ. of Nor 52.70; 3.
 Johnson, Digger, Univ. of Nor 54.00; 4. Deters, Franz, Moorhead St. 55.61; 5.
 Earl, Tim, North Dakota 55.67; 6. Opdahl, Ethan, North Dakota 56.01; 7. Mikes,
 Joey, St. Cloud St 57.01; 8. Mammen, Jon, St. Cloud St 57.41; 9. Erdman, Ryan,
 Moorhead St. 57.70; 10. McGregor, Nick, Univ. Minn-M 57.88; 11. Hall, Eddie,
 North Dakota 58.57; 12. Vickerman, Josh, Concordia Co 58.65; 13. Graner, Luke,
 Moorhead St. 59.24; 14. Edlund, Steve, Concordia Co 59.35; 15. Smith, Tom,
 Bemidji St. 59.50; 16. Dow, Dan, Univ. of Nor 59.64; 17. Frank, Kevin,
 Moorhead St. 64.23; 18. Stockwell, Todd, Unattached 66.37; 19. Nelson, Dennis,
 Unattached 67.80; -

Finals MEN'S 3,000 METER STEEPLECHASE
 1. Reier, Matt, North Dakota 9:55.00; 2. Krueger, Josh, Moorhead St. 9:59.00;
 3. Klug, Brian, Concordia Co 10:14.00; 4. Thompson, Brett, Moorhead St.
 10:30.00; - Cisneros, Jesse, Univ. Minn-M NT; - Loeffler, Eric, North Dakota
 NT.

Finals MEN'S 4X100 METER RELAY
 1. Moorhead St. 41.75; 2. North Dakota 42.17; 3. St. Cloud St 42.44; 4. Univ.
 of Nor 42.72; 5. Concordia Co 43.73; 6. North Dakota "B" 44.37; 7. Northern St
 44.93; 8. Univ. Minn-M 45.50; 9. College Scie 50.98; -

Finals MEN'S 4X400 METER RELAY
 1. Unattached 3:23.55; 2. Concordia Co "B" 3:26.35; 3. Univ. of Nor "B"
 3:27.39; 4. Concordia Co 3:28.32; 5. Univ. Minn-M 3:30.29; 6. College Scie
 3:35.16; 7. Concordia Co "C" 3:58.52; -

Finals MEN'S HIGH JUMP
 1. Antoine, Brian, North Dakota 6-10.50 (2.10m); 2. Schmidgall, Joe, Concordia
 Co 6-08.50 (2.04m)(New School Record!); 3. Fritz, Andrew, Concordia Co 6-08.50 (2.04m)
 (New School Record!); 4. Schmidt, Jeff, St. Cloud St 6-04.50 (1.94m);
 5. Sneide, Steve, Duluth 6-04.50  (1.94m); 6. Benson, Micah, Concordia Co 6-02.50 (
 1.89m); 7. Stanley, Chris, Duluth 6-02.50 (1.89m); 8. Thompson, Mark, Moorhead St.
 6-00.50 (1.84m); 9. Hoff, Andy, Unattached 6-00.50 (1.84m);
 10. Poduska, Paul, Concordia Co 6-00.50 (1.84m); - Miller, Jesse, Bemidji St. NH; -

Finals MEN'S POLE VAULT
 1. White, Steve, Unattached 16-02.50 (4.94m); 2. McElvaney, Mark, College Scie
 15-06 (4.72m); 3. Earl, Tim, North Dakota 15-06 (4.72m); 4. Shroyer, Dan,
 Duluth 15-0 (4.57m); 5. Heilman, Tom, North Dakota 15-0 (4.57m); 6. Koupal,
 Tim, St. Cloud St 14-06 (4.42m); 7. Reem, Brandon, North Dakota 14-0 (4.27m);
 7. Werk, Kevin, St. Cloud St 14-0 (4.27m); 7. Lushbough, James, North Dakota
 14-0 (4.27m); 10. Ingebrand, Mike, North Dakota 13-06 (4.11m); 11. Richards,
 Mike, Moorhead St. 12-06 (3.81m); 11. Sneide, Steve, Duluth 12-06 (3.81m); 11.
 Lundebreck, Dominic, St. Cloud St 12-06 (3.81m); 11. Dobson, Ian, Concordia Co
 12-06 (3.81m); - Severson, Luke, St. Cloud St NH; - Magjna, Pat, Univ. Minn-M
 SCR; - Poduska, Paul, Concordia Co SCR; - Johnston, Brandon, College Scie SCR;
 - Indahl, Jim, Bemidji St. SCR; - Hatley, Jay, North Dakota SCR; - Tonkel,
 Tucker, North Dakota SCR.

Finals MEN'S LONG JUMP
 Data w:NWI; 1. Lockhart, Justin, North Dakota 24-07.25 w:NWI (7.50m); 2.
 Keller, Nate, North Dakota 23-02.25 w:NWI (7.07m); 3. Larson, Troy, Moorhead
 St. 23-0 w:NWI (7.01m); 4. Lucca, Pete, St. Cloud St 22-08.25 w:NWI (6.92m);
 5. Schmidt, Jeff, St. Cloud St 22-01.75 w:NWI (6.75m); 6. Fredricks, Aaron,
 College Scie 21-11.25 w:NWI (6.69m); 7. Schiele, Justin, Univ. of Nor 21-09
 w:NWI (6.63m); 8. Beierman, Greg, St. Cloud St 21-08 w:NWI (6.60m); 9. Hatley,
 Jay, North Dakota 21-07 w:NWI (6.58m); 10. North, Greg, Concordia Co 21-05.50
 w:NWI (6.54m); 11. Reem, Brandon, North Dakota 21-02.25 w:NWI (6.46m); 12.
 Lauine, Joe, Bemidji St. 20-10.50 w:NWI (6.36m); 13. Paulson, Nels, Concordia
 Co 20-07.25 w:NWI (6.28m); 14. Kesselring, Brian, Concordia Co 20-06.50 w:NWI
 (6.26m); 15. Machayya, Jon, Concordia Co 19-08.25 w:NWI (6.00m); 16. Walker,
 Aaron, North Dakota 19-06.25 w:NWI (5.95m); 17. Zbaanik, Nico, Concordia Co
 19-0 w:NWI (5.79m); 18. Abrahamson, Craig, Univ. Minn-M 18-08.25 w:NWI
 (5.70m); 19. Smith, Tom, Bemidji St. 18-07.25 w:NWI (5.67m); -

Finals MEN'S TRIPLE JUMP
 1. Backes, Mike, Univ. of Nor 48-00.75 w:NWI (14.65m); 2. Kesselring, Brian,
 Concordia Co 45-00.50 w:NWI (13.73m); 3. Zbaanik, Nico, Concordia Co 43-00.75
 w:NWI (13.13m); 4. Walker, Aaron, North Dakota 42-07 w:NWI (12.98m); 5.
 Lovelace, Joe, Echo Athleti 42-05.50 w:NWI (12.94m); 6. McElvaney, Mark,
 College Scie 41-05.50 w:NWI (12.64m); 7. Keller, Aaron, College Scie 41-02.50
 w:NWI (12.56m); 8. Frank, Kevin, Moorhead St. 41-01.25 w:NWI (12.53m); 9.
 Fritz, Andrew, Concordia Co 40-11.50 w:NWI (12.48m); 10. Lippert, Jamie, St.
 Cloud St 40-08 w:NWI (12.40m); 11. Vossen, Trevor, Moorhead St. 39-08 w:NWI
 (12.09m); 12. Beierman, Greg, St. Cloud St 36-05 w:NWI (11.10m); - Paulson,
 Nels, Concordia Co ND w:NWI; - Reitmeier, Aaron, Bemidji St. ND w:NWI; -
 North, Greg, Concordia Co ND w:NWI; -

Finals MEN'S SHOT PUT
 1. Zins, Travis, St. Cloud St 58-0 (17.68m); 2. Ferraro, Joe, Bemidji St.
 51-11 (15.82m); 3. Obrien, Jim, North Dakota 51-07 (15.72m); 4. Justin,
 Camperud, North Dakota 50-09 (15.47m); 5. Baird, Ben, Bemidji St. 50-08
 (15.44m); 6. Ralph, Brandon, College Scie 49-08.50 (15.15m); 7. Gunderson,
 Eric, St. Cloud St 49-06 (15.09m); 8. Emerson, Brian, Univ. of Nor 49-06
 (15.09m); 9. Harmon, Jason, North Dakota 45-08 (13.92m); 10. Yavarow, Brian,
 Unattached 45-04 (13.82m); 11. Nulle, Chris, Moorhead St. 44-07 (13.59m); 12.
 Ragan, Brad, Concordia Co 44-03 (13.49m); 13. Nelson, Joel, Concordia Co 43-07
 (13.28m); 14. Wavrin, Scott, Moorhead St. 43-0 (13.11m); 15. Morgan, Pat,
 Unattached 42-05 (12.93m); 16. Lentz, Nick, Bemidji St. 42-04.25 (12.91m); 17.
 Springer, James, Concordia Co 41-10.50 (12.76m); 18. Early, Jake, Univ. Minn-M
 33-08 (10.26m); 19. Rentz, Brian, Univ. Minn-M 33-03 (10.13m); 20. Holm, Ben,
 Concordia Co 32-10.50 (10.02m); - Godfrey, Cole, Concordia Co ND; -

Finals MEN'S DISCUS THROW
 1. Emerson, Brian, Univ. of Nor 167-11.50 (51.19m); 2. Wavrin, Scott, Moorhead
 St. 156-04.50 (47.66m); 3. Harmon, Jason, North Dakota 154-09 (47.17m); 4.
 Zins, Travis, St. Cloud St 153-11 (46.91m); 5. Mosey, Mike, Moorhead St.
 142-08 (43.48m); 6. Nelson, Joel, Concordia Co 134-10 (41.10m); 7. Klemn,
 Peter, North Dakota 132-10 (40.49m); 8. Holm, Ben, Concordia Co 126-05
 (38.53m); 9. Kramer, Eric, Northern St 126-0 (38.40m); 10. Hermansen, Charles,
 Northern St 123-11 (37.77m); 11. Ferraro, Joe, Bemidji St. 123-03 (37.57m);
 11. Ralph, Brandon, College Scie 123-03 (37.57m); 13. Nulle, Chris, Moorhead
 St. 118-0 (35.97m); 14. Lentz, Nick, Bemidji St. 113-10 (34.70m); 15. Early,
 Jake, Univ. Minn-M 105-10 (32.26m); 16. Kesselring, Brian, Concordia Co 87-03
 (26.59m); - Gunderson, Eric, St. Cloud St ND; -

Finals MEN'S HAMMER THROW
 1. Zins, Travis, St. Cloud St 174-07.50 (53.23m); 2. Nelson, Joel, Concordia
 Co 174-06 (53.19m); 3. Nulle, Chris, Moorhead St. 163-04 (49.78m); 4. Wavrin,
 Scott, Moorhead St. 162-02 (49.43m); 5. Justin, Camperud, North Dakota 157-03
 (47.93m); 6. Hermansen, Charles, Northern St 155-04.50 (47.36m); 7. Baird,
 Ben, Bemidji St. 155-01.50 (47.28m); 8. Klemn, Peter, North Dakota 149-02.50
 (45.48m); 9. Zahler, Brad, Duluth 149-02 (45.47m); 10. Gunderson, Eric, St.
 Cloud St 143-06.50 (43.75m); 11. Morgan, Pat, Unattached 138-01 (42.09m); 12.
 Mosey, Mike, Moorhead St. 136-10.50 (41.72m); 13. Fee, Matt, North Dakota
 136-01.50 (41.49m); 14. Ragan, Brad, Concordia Co 135-08.50 (41.36m); 15.
 Lentz, Nick, Bemidji St. 129-02.50 (39.38m); 16. Godfrey, Cole, Concordia Co
 113-07.50 (34.63m); 17. Holm, Ben, Concordia Co 111-10 (34.09m); 18.
 Saltmarsh, Adam, Bemidji St. 107-06 (32.77m); 19. Rentz, Brian, Univ. Minn-M
 91-00.50 (27.75m); -

Finals MEN'S JAVELIN THROW
 1. Tobkin, Tate, North Dakota 212-02 (64.67m); 2. Carr, Adam, North Dakota
 187-02 (57.05m); 3. Hastie, Quinn, Bemidji St. 186-0 (56.69m); 4. Fischer,
 Matt, North Dakota 182-10 (55.73m); 5. Perrault, Chad, Bemidji St. 182-01
 (55.50m); 6. Schalde, John, Northern St 176-05 (53.77m); 7. Wilson, Joe, Univ.
 of Nor 172-11 (52.71m); 8. Oukrup, Brock, North Dakota 167-11 (51.18m); 9.
 Duerr, Tony, Moorhead St. 163-06 (49.83m); 10. Holthusen, Scott, Concordia Co
 159-02 (48.51m); 11. Maianu, Ony, North Dakota 149-11 (45.69m); 12. Anderson,
 Sean, Univ. Minn-M 149-03 (45.49m); 13. Jurek, Luke, Bemidji St. 133-08
 (40.74m); 14. Kesselring, Brian, Concordia Co 130-05 (39.75m); 15. Early,
 Jake, Univ. Minn-M 129-07 (39.50m); 16. Paintner, Justin, College Scie 126-06
 (38.56m); 17. Manke, Isaac, Moorhead St. 120-03 (36.65m); 18. Saltmarsh, Adam,
 Bemidji St. 113-07 (34.62m); -
 
 
 
 
 
 

This page is maintained by the Concordia Sports Information Office  | sid@cord.edu |