MIAC HETATHLON CHAMPIONSHIPS 2003

CARLETON COLLEGE

May 1, 2003

Click on the "event" links to move about through the program. Use the Find option of your Web Browser to find a specific individual or team.



100H | HJ | SP | 200 | LJ | JT | 800 | Top

100 METER HIGH HURDLES Thursday 12:00 pm Timed final Qual Lane Name Team Time Heat 1 2 Renee Splichal Concordia 4 Meghan Orgeman St. Benedicts 6 Rebecca Peterson St. Olaf Heat 2 2 Caitlin Coomes Carleton 4 Kristi Colbenson Carleton Heat 3 2 Megan Mason St. Mary's 4 Kim Davis Carleton 6 Anne Sikorra St. Catherines Heat 4 2 Tricia Steele Bethel 4 Nicole Plante Concordia 6 Heather Berscheit St. Benedicts Heat 5 2 Ashley Dingels St. Mary's 4 Tiffany Trost St. Benedicts 6 Jill Ament St. Catherines
100H | HJ | SP | 200 | LJ | JT | 800 | Top

HIGH JUMP Thursday 1:15 pm FINAL Qual Name Team Height 1 Ashley Dingels St. Mary's 2 Caitlin Coomes Carleton 3 Jill Ament St. Catherines 4 Megan Mason St. Mary's 5 Nicole Plante Concordia 6 Kristi Colbenson Carleton 7 Anne Sikorra St. Catherines 8 Tricia Steele Bethel 9 Renee Splichal Concordia 10 Rebecca Peterson St. Olaf 11 Tiffany Trost St. Benedicts 12 Heather Berscheit St. Benedicts 13 Meghan Orgeman St. Benedicts 14 Kim Davis Carleton
100H | HJ | SP | 200 | LJ | JT | 800 | Top

SHOT PUT Thursday 3:45 pm FINAL Qual Name Team Distance 1 Megan Mason St. Mary's 2 Renee Splichal Concordia 3 Anne Sikorra St. Catherines 4 Jill Ament St. Catherines 5 Kim Davis Carleton 6 Rebecca Peterson St. Olaf 7 Nicole Plante Concordia 8 Ashley Dingels St. Mary's 9 Meghan Orgeman St. Benedicts 10 Tiffany Trost St. Benedicts 11 Caitlin Coomes Carleton 12 Heather Berscheit St. Benedicts 13 Tricia Steele Bethel 14 Kristi Colbenson Carleton
100H | HJ | SP | 200 | LJ | JT | 800 | Top

200 METER DASH Thursday 5:00 pm TIMED FINAL Qual Lane Name Team Time Heat 1 2 Megan Mason St. Mary's 3 Tricia Steele Bethel 4 Nicole Plante Concordia 5 Meghan Orgeman St. Benedicts 6 Anne Sikorra St. Catherines 7 Caitlin Coomes Carleton 8 Tiffany Trost St. Benedicts Heat 2 2 Rebecca Peterson St. Olaf 3 Ashley Dingels St. Mary's 4 Kristi Colbenson Carleton 5 Renee Splichal Concordia 6 Heather Berscheit St. Benedicts 7 Jill Ament St. Catherines 8 Kim Davis Carleton
100H | HJ | SP | 200 | LJ | JT | 800 | Top

LONG JUMP Friday 12:00 pm FINAL Qual Name Team Distance 1 Rebecca Peterson St. Olaf 2 Kim Davis Carleton 3 Jill Ament St. Catherines 4 Ashley Dingels St. Mary's 5 Tricia Steele Bethel 6 Anne Sikorra St. Catherines 7 Tiffany Trost St. Benedicts 8 Nicole Plante Concordia 9 Megan Mason St. Mary's 10 Caitlin Coomes Carleton 11 Kristi Colbenson Carleton 12 Renee Splichal Concordia 13 Heather Berscheit St. Benedicts 14 Meghan Orgeman St. Benedicts
100H | HJ | SP | 200 | LJ | JT | 800 | Top

JAVELIN THROW Friday 1:30 pm FINAL Qual Name Team Distance 1 Renee Splichal Concordia 2 Tricia Steele Bethel 3 Rebecca Peterson St. Olaf 4 Jill Ament St. Catherines 5 Kristi Colbenson Carleton 6 Nicole Plante Concordia 7 Megan Mason St. Mary's 8 Caitlin Coomes Carleton 9 Tiffany Trost St. Benedicts 10 Anne Sikorra St. Catherines 11 Ashley Dingels St. Mary's 12 Kim Davis Carleton 13 Heather Berscheit St. Benedicts 14 Meghan Orgeman St. Benedicts
100H | HJ | SP | 200 | LJ | JT | 800 | Top

800 METER RUN Friday 3:00 pm FINAL Qual Lane Name Team Time 1 Heather Berscheit St. Benedicts 2 Meghan Orgeman St. Benedicts 3 Tiffany Trost St. Benedicts 4 Kim Davis Carleton 5 Kristi Colbenson Carleton 6 Caitlin Coomes Carleton 7 Anne Sikorra St. Catherines 8 Jill Ament St. Catherines 9 Renee Splichal Concordia 10 Nicole Plante Concordia 11 Tricia Steele Bethel 12 Rebecca Peterson St. Olaf 13 Ashley Dingels St. Mary's 14 Megan Mason St. Mary's
Return to home page.