| Cobber Home | Help Us Recruit |
Cobber Men's Track and Field
| News | Schedule/Results | Roster | Track Home | Coach | 2002 Season | Women's 03 Season |
 
2002-03
Concordia Men's Track and Field Rosters
|| Alphabetical | by Class | by Event | Seniors | Juniors | Sophomores | Freshmen | View Player Pages |
| Minnesota | North Dakota | Other States and Countries | Majors | E-Mail & Phones |

mtrrost-major
Name First Last Gr H'town St Major Minor
Tyler Anderson Tyler Anderson Fr. Buffalo MN Undecided
Michael Bare Michael Bare So. Aitkin MN Phys Ed
Louis Bedard Louis Bedard Fr. Brainerd MN Elem Ed
Dustin Blum Dustin Blum So. Le Center MN Pol Sci Military Sci
Tyler Bormann Tyler Bormann Fr. Detroit Lakes MN Biology Pre-med
Andrew Campbell Andrew Campbell Jr. Great Falls MT Health Care Administratio
Nwachukwu Chukwualoa Nwachukwu Chukwualoa So. Lagos Nigeria Accounting
Bobby Clark Bobby Clark Jr. Seeley Lake MT Phys Ed
Brody Clarke Brody Clarke Fr. Buffalo MN Elem Ed
Josh Conneran Josh Conneran So. Moorhead MN Astronomy
Dave Dahlseng Dave Dahlseng Sr. Cyrus MN Psychology Biology
William Duppler William Duppler So. Valley City ND Undecided
Chris Erickson Chris Erickson So. Great Falls MT Biology Chem
Don Goldammer Don Goldammer Fr. Wing ND Undecided
Trent Hagen Trent Hagen Sr. Lake Park MN Phys Ed/Admin/Sports Med
Kyle Halliday Kyle Halliday So. Willmar MN Exercise Sci Business
Matt Handwerk Matt Handwerk Fr. Great Falls MT Chem
Justin Hendricks Justin Hendricks Sr. Luverne MN Health Ed, Phys Ed
Dwight Jilek Dwight Jilek So. Dickinson ND Music Education
Dennis Kline Dennis Kline So. Plymouth MN Art
Brian Klug Brian Klug Sr. Alexandria MN Studio Art
David Kottke David Kottke Fr. Mora MN Religion
Jake Laabs Jake Laabs Sr. Detroit Lakes MN Business/Art Math
Nathan Lodermeier Nathan Lodermeier So. Sartell MN Business Economics
Cameron Magnall Cameron Magnall So. Waverly IA German Ed Spanish, Religion
Chad Moldenhauer Chad Moldenhauer So. Bismarck ND Communications
Danny Monson Danny Monson Fr. Maple Plain MN Health/Phys Ed
Jim Monson Jim Monson Sr. Maple Plain MN Math Ed
Greg Moss Greg Moss Fr. Lakewood CO Undecided
Nick Myran Nick Myran So. West Concord MN Math
Kirk Nelson Kirk Nelson Sr. Hettinger ND Chem/Math
Ben Nylander Ben Nylander Jr. Lisbon ND Science Ed
Jacob Odermann Jacob Odermann Fr. Belfield ND Economics
John Odermann John Odermann Fr. Belfield ND Political Science
Reuel Persaud Reuel Persaud Sr. Georgetown Guyana Comp Sci
Jeremy Pris Jeremy Pris Sr. Somers MT Biology Environ Stud
Gary Quam Gary Quam So. Stewartville MN Math
Travis Raske Travis Raske Sr. Glencoe MN Elem Ed
Andy Restad Andy Restad Fr. Billings MT Undecided
Nick Steffens Nick Steffens Sr. Aitkin MN Math/Comp Sci
Nathan Stoa Nathan Stoa Sr. Fargo ND Elem Ed
Brian Stotts Brian Stotts Sr. Maple Grove MN French/Phys Ed
Jordan Talge Jordan Talge So. Moorhead MN Business
Josh Wopata Josh Wopata Jr. Grand Rapids MN Rel, Classics, Philosophy

 

Head Coach: Garrick Larson - 10th Year
Assistant Coaches:
Chris Baxter - Pole Vault
Gary Haugo -
Dale Hertel -  Jumps
Garrick Larson -  Distance
Marv Roeske -  Hurdles and Javelin
 

This page is maintained by the Concordia Sports Information Office sid@cord.edu