OLE OPEN

Feb. 25, 2005

Click on the "event" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.


800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

800 Meter Relay 1 Uw-La Crosse 1:45.33 H2 2 Uw Eau Claire 1:48.74 H2 3 St. Thomas 1:48.90 H2 4 Uw-Stout 1:50.10 H2 5 St. Olaf 1:51.92 H2 6 Northwestern 1:56.60 H1 7 St. Kate's 1:58.14 H1
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

5000 Meter Run 1 Jenna Haack, Uw-La Crosse 19:20.29 2 Meagan Macardy, Uw-La Crosse 19:31.07 3 Emily Lewandowski, Uw-La Crosse 19:38.66 4 Amber Hertz, Uw Eau Claire 19:50.52 5 Jenna Gerten, Uw-La Crosse 20:00.76 6 Leah Karaliunas, Uw-Stout 20:04.43 7 Abbey Ring, Uw-Stout 20:18.49 8 Megan Bell, Uw Eau Claire 20:29.91
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

55 Meter Hurdles Round 1, Heat 1 1 Liz Faller, Uw Eau Claire 8.72Q 2 Jill Fancher, Concordia 9.15 3 Jasmine Patzner, Uw-Stout 9.19 4 Kaia Knutson, St. Olaf 9.36 5 Taylor Mayo, Uw-Stout 9.92 6 Tiffany Trost, St. Ben's 10.07 7 Melanie Priebe, St. Kate's 11.01 Round 1, Heat 2 1 Molly Bauman, St. Thomas 8.78Q 2 Kelsie Hanson, St. Ben's 8.89q 3 Dana Luiken, Hamline 9.25 4 Mia King, Uw Eau Claire 9.39 5 Megan Drake, Uw-La Crosse 9.79 6 Laura Olson, St. Olaf 10.24 Round 1, Heat 3 1 Abby Lien, Uw-La Crosse 8.95Q 2 Meghan Orgeman, St. Ben's 9.01 3 Leah Hegland, Concordia 9.38 4 Bridget Wolfe, Uw Eau Claire 9.57 5 Katja Andreson, St. Olaf 9.89 6 Attalia Young, Uw-Stout 9.98 Round 1, Heat 4 1 Jennifer Stafslien, Uw Eau Claire 8.51Q 2 Emily Coborn, St. Ben's 8.88q 3 Nikki Mammen, St. Thomas 9.37 4 Amber Schackman, Concordia 9.47 5 Angie Asmus, Hamline 10.15 6 Sophie Gray, Augsburg 16.71 Round 1, Heat 5 1 Sheena Berkley, Uw-La Crosse 8.72Q 2 Nicole Plante, Concordia 8.91q 3 Kat Roesler, Uw-Stout 9.72 4 Danielle St. Louis, Hamline 10.52 5 Sara Heeson, St. Olaf 10.69 6 Katie Hagen, St. Olaf 11.15 Final 1 Jennifer Stafslien, Uw Eau Claire 8.45 2 Liz Faller, Uw Eau Claire 8.59 3 Sheena Berkley, Uw-La Crosse 8.67 4 Molly Bauman, St. Thomas 8.73 5 Kelsie Hanson, St. Ben's 8.74 6 Nicole Plante, Concordia 8.89 7 Emily Coborn, St. Ben's 8.93 8 Abby Lien, Uw-La Crosse 8.95
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

55 Meter Dash Round 1, Heat 1 1 Tonnisha Bell, Augsburg 7.18Q 2 Bethany Keene, St. Ben's 7.60q 3 Lindsay Kjolsing, Uw-Stout 7.68 4 Jenny Vuong, St. Ben's 7.80 5 Oriana Zens, Uw-Stout 8.00 6 Tammy Hoese, St. Ben's 8.08 7 Sarah Sorvaag, Concordia 8.13 Round 1, Heat 2 1 Patti Clintsman, St. Ben's 7.31Q 2 Kjersten Holt, Uw Eau Claire 7.77 3 Whitney Franklin, Uw-La Crosse 7.77 4 Danielle St. Louis, Hamline 7.82 5 Amber Fortuna, Uw Eau Claire 7.85 6 Tanya Abbredaris, Northwestern 8.13 7 Alicia Wolff, St. Thomas 8.15 Round 1, Heat 3 1 Sheila Gotto, Uw-La Crosse 7.51Q 2 Shalene Huth, Uw Eau Claire 7.77 3 Nkechi Alaike, St. Thomas 7.83 4 Annie Clintsman, St. Ben's 7.88 5 Sarah Just, St. Thomas 8.04 6 Meghan Johansen, Concordia 8.08 7 Nyasha Kanganga, St. Kate's 8.12 Round 1, Heat 4 1 Ashley Nelson, Uw Eau Claire 7.66Q 2 Christina Chapman, St. Thomas 7.78 3 Kate Staat, St. Thomas 7.81 4 Jen Moser, Northwestern 7.94 5 Erin Eipers, Uw-Stout 8.03 6 Jessica Nordness, Augsburg 8.15 7 Marla Nelson, St. Olaf 8.25 Round 1, Heat 5 1 Talia Williams, Uw-La Crosse 7.48Q 2 Mandy rue, Uw-La Crosse 7.64q 3 Kristin Ferris, Uw-Stout 7.70 4 Kristina Granger, St. Ben's 7.80 5 Stephanie Lasko, Uw-La Crosse 8.00 6 Elizabeth Ghandour, St. Olaf 8.08 Round 1, Heat 6 1 Andretta Colley, St. Thomas 7.53Q 2 Karlee Sweere, Uw Eau Claire 7.71 3 Sarah Nezworski, St. Ben's 7.72 4 Theresa Scharrer, Uw-La Crosse 7.88 5 Ramona Vann, Uw-Stout 8.15 Final 1 Tonnisha Bell, Augsburg 7.09 2 Patti Clintsman, St. Ben's 7.26 3 Sheila Gotto, Uw-La Crosse 7.34 4 Talia Williams, Uw-La Crosse 7.45 5 Bethany Keene, St. Ben's 7.57 6 Andretta Colley, St. Thomas 7.64 7 Ashley Nelson, Uw Eau Claire 7.65 8 Mandy rue, Uw-La Crosse 7.67
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

Mile Run 1 Kristen Painter, Uw-La Crosse 5:04.83 H3 2 Christina Locke, Uw Eau Claire 5:17.55 H3 3 Carrie Fransen, Concordia 5:21.09 H3 4 Rachel DeDeyn, Uw-La Crosse 5:21.27 H3 5 Julie Mocadlo, Uw-La Crosse 5:22.16 H3 6 Anna Gunderson, St. Ben's 5:22.86 H3 7 Angie Bergeson, Augsburg 5:23.08 H3 8 Stephanie Nichols, Uw-Stout 5:23.83 H3 9 Beth Medinger, Uw-La Crosse 5:27.82 H3 10 Bridget Bocher, Uw Eau Claire 5:29.10 H2 11 Sarah Kasabien-Larson, Uw Eau Claire 5:29.39 H3 12 Kristen Howe, Uw-La Crosse 5:30.98 H3 13 Erin Weier, St. Olaf 5:31.34 H2 14 Emily Burns, Uw-La Crosse 5:31.68 H3 15 Lindsey Boetcher, St. Olaf 5:31.89 H2 16 Stephanie Block, St. Olaf 5:34.48 H2 17 Casey Baustian, St. Olaf 5:34.71 H2 18 Andrea Carlson, Augsburg 5:35.42 H2 19 Melanie Orear, Uw-La Crosse 5:35.67 H2 20 Kristin Seeger, Uw Eau Claire 5:35.91 H2 21 Rose Spring, St. Ben's 5:38.68 H2 22 Marit Swartout, St. Ben's 5:42.24 H2 23 Haden Bowie, Hamline 5:42.63 H2 24 Gin Parrish, St. Olaf 5:43.73 H2 25 Brittney Seaberg, St. Thomas 5:48.53 H2 26 Leah Pustovar, St. Ben's 5:50.69 H1 27 Anne Balkany, St. Olaf 5:52.48 H1 28 Tracy McCubbin, St. Thomas 5:53.38 H2 29 Trisha Coffee, St. Thomas 5:54.55 H1 30 Krista Ussery, Uw Eau Claire 6:00.13 H1 31 Rebecca Derby, St. Kate's 6:00.66 H1 32 Laura Murphy, St. Ben's 6:03.05 H1 33 Rachel Richardson, Uw-Stout 6:03.57 H1 34 Holly Graham, Unattached 6:03.73 H1 35 Erica Schweikert, Uw-Stout 6:03.92 H1 36 Emily Dubay, Uw-Stout 6:05.77 H1 37 Autumn Durfey, St. Ben's 6:10.07 H1 38 Rachel Wippert, Concordia 6:22.44 H1 39 Julie Anderson, St. Thomas 6:26.26 H2
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

400 Meter Dash 1 Melissa Marvin, Uw-La Crosse 58.37 H5 2 Laura Verdegan, Uw-Stout 60.26 H5 3 Allison Erlander, St. Olaf 60.97 H5 4 Ellen Waldow, Augsburg 61.07 H5 5 Jill Fancher, Concordia 61.71 H4 6 Hannah Dietrich, Augsburg 63.23 H5 7 Sarah Kaufman, Uw-La Crosse 63.80 H4 8 Kelly Olson, Concordia 64.20 H4 9 Laurie Thomas, St. Olaf 64.86 H4 10 Katharine Vogel, Hamline 65.28 H3 11 Elaine Reeves, St. Thomas 65.41 H2 12 Tricia Lund, St. Ben's 65.51 H4 13 Nicole Novak, St. Olaf 66.05 H4 14 Marlee Nasset, Concordia 66.58 H3 15 Laura Olson, St. Olaf 66.83 H3 16 Katie Mueller, St. Ben's 67.36 H3 17 Sheryl West, St. Olaf 68.32 H3 18 Tiffany Scherber, St. Kate's 69.13 H1 19 Kristin Becker, Uw-Stout 70.08 H2 20 Sara Heeson, St. Olaf 70.72 H1 21 Jessica Taylor, St. Thomas 70.93 H2 22 Michelle Singlestad, Concordia 71.69 H1 23 Nicole Haffely, St. Kate's 79.51 H1
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

600 Meter Run 1 Amy Ravenhorst, Concordia 1:39.81 H3 2 Rebecca Trombly, St. Olaf 1:41.32 H3 3 Holly Reinsmoen, St. Ben's 1:42.82 H3 4 Larissa Nordstrom, St. Olaf 1:42.87 H2 5 Andrea Gelle, St. Olaf 1:43.30 H3 6 Rachel Charpentier, Concordia 1:44.11 H3 7 Nicki Hanson, St. Thomas 1:45.80 H2 8 Melanie Priebe, St. Kate's 1:47.14 H2 9 Anne Redmon, St. Ben's 1:48.99 H2 10 Sarah Peloquin, Augsburg 1:50.88 H2 11 Christy Pose, St. Kate's 1:54.30 H1 12 Katie Rehani, St. Ben's 1:56.63 H1 13 Julie Haimann, St. Ben's 2:05.12 H1
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

800 Meter Run 1 Jen St. John, Concordia 2:21.99 H3 2 Melissa Palmer, Uw-La Crosse 2:24.36 H3 3 Lindsay Enger, Uw-Stout 2:24.85 H3 4 Laura Eysnogle, Uw-Stout 2:24.98 H2 5 April Remus, Uw-La Crosse 2:26.31 H2 6 Megan Rose, St. Ben's 2:26.57 H3 7 Amanda Haas, Uw-La Crosse 2:27.33 H3 8 Ronni Hamilton, St. Thomas 2:28.00 H3 9 Meghan Mayer, St. Thomas 2:28.16 H3 10 Emily Watson, Uw-La Crosse 2:28.87 H3 11 Mary McKee, St. Thomas 2:29.15 H3 12 Lacy Loos, Uw Eau Claire 2:31.17 H3 13 Jen Connors, Uw-La Crosse 2:31.30 H2 14 Bonnie Wold, Uw-Stout 2:31.73 H2 15 Jenna Barke, St. Olaf 2:32.22 H2 16 Kaylee Rasmussen, St. Ben's 2:33.08 H2 17 Kristin Seeger, Uw Eau Claire 2:33.13 H2 18 Caitlin Molsberry, St. Olaf 2:34.48 H2 19 Karrin Pearson, St. Olaf 2:35.54 H1 20 Jen Ressie, Northwestern 2:36.04 H2 21 Dedra Brey, St. Thomas 2:36.26 H2 22 Casey Englund, St. Olaf 2:37.31 H1 23 Lindsy Willgohs, St. Thomas 2:38.64 H2 24 Sonja Ellingson, St. Olaf 2:39.02 H1 25 Stephanie Strasser, Northwestern 2:39.34 H2 26 Amanda Foster, St. Olaf 2:41.06 H1 27 Sara Beisser, St. Olaf 2:43.80 H1 28 Laura Melcher, St. Olaf 2:44.31 H1 29 Krista Ussery, Uw Eau Claire 2:49.20 H1 30 Elizabeth Leslie, St. Olaf 2:53.77 H1 31 Raeleen Rasmussen, St. Ben's 2:56.61 H1 32 Kristi Kobluk, St. Olaf 2:57.62 H1 33 Kim Anderson, St. Ben's 3:05.15 H1 34 Emily Clark, St. Olaf 3:10.83 H1
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

1000 Meter Run 1 Kelsey Watt, St. Olaf 3:10.42 H2 2 Kezia Manlove, St. Olaf 3:12.49 H2 3 Kristen Winchell, St. Thomas 3:13.90 H2 4 Lindsey Boetcher, St. Olaf 3:18.00 H2 5 Lisa Skildum, St. Olaf 3:19.22 H2 6 Casey Baustian, St. Olaf 3:20.85 H2 7 Erin Weier, St. Olaf 3:20.86 H2 8 Nikki Burg, St. Kate's 3:20.95 H1 9 Katie Mueller, St. Ben's 3:27.29 H2 10 Jenny Bronson, St. Kate's 3:27.30 H1 11 Chelsea Martens, Concordia 3:27.59 H1 12 Christal LaFavre, St. Thomas 3:29.53 H1 13 Kim Allmaras, St. Thomas 3:29.91 H1 14 Stephanie Heniff, St. Thomas 3:31.89 H1 15 Kalsey Larson, St. Thomas 3:32.99 H1
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

200 Meter Dash 1 Tonnisha Bell, Augsburg 25.60 H8 2 Katie Steingreber, Uw-La Crosse 27.08 H8 3 Allison Erlander, St. Olaf 27.28 H8 4 Theresa Scharrer, Uw-La Crosse 27.36 H7 5 Jill Fancher, Concordia 27.39 H6 6 Nicole Plante, Concordia 27.47 H6 7 Bethany Keene, St. Ben's 27.50 H8 8 Mary Swenson, Uw-La Crosse 27.58 H7 9 Sarah Nezworksi, St. Ben's 27.59 H8 10 Nkechi Alaike, St. Thomas 27.70 H7 11 Kallie Krueger, Uw Eau Claire 27.73 H7 12 Kjersten Holt, Uw Eau Claire 27.78 H6 13 Kate Staat, St. Thomas 27.93 H5 14 Jenny Vuong, St. Ben's 27.96 H7 15 Katie Nachreiner, Uw-La Crosse 28.01 H8 16 Melissa Botzet, St. Olaf 28.13 H5 17 Stephanie Souvenir, Uw-La Crosse 28.18 H5 18 Karlee Sweere, Uw Eau Claire 28.28 H6 19 Oriana Zens, Uw-Stout 28.29 H5 20 Alyssa Reindl, Uw Eau Claire 28.37 H6 21 Selina Dehn, St. Thomas 28.56 H7 22 Jen Moser, Northwestern 28.67 H4 23 Sarah Just, St. Thomas 28.69 H5 24 Stephanie Lasko, Uw-La Crosse 28.78 H4 25 Amber Fortuna, Uw Eau Claire 28.84 H5 26 Nyasha Kanganga, St. Kate's 29.09 H4 27 Kristin Ferris, Uw-Stout 29.16 H4 27 Amber Schackman, Concordia 29.16 H2 29 Elaine Reeves, St. Thomas 29.19 H3 30 Elizabeth Ghandour, St. Olaf 29.36 H2 31 Annie Clintsman, St. Ben's 29.52 H4 32 Erin Eipers, Uw-Stout 29.58 H3 33 Meghan Dirkes, St. Kate's 29.68 H3 34 Tammy Hoese, St. Ben's 29.73 H3 35 Katie Hagen, St. Olaf 29.74 H2 36 Marlee Nasset, Concordia 29.82 H1 37 Tanya Abbredaris, Northwestern 29.95 H3 37 Katrina Enderle, Concordia 29.95 H1 39 Sara Manion, Uw-Stout 30.04 H2 40 Sheryl West, St. Olaf 30.29 H3 41 Leah Hegland, Concordia 30.35 H2 42 Kristin Becker, Uw-Stout 31.04 H2 43 Jessica Taylor, St. Thomas 31.22 H1 44 Rebecca Derby, St. Kate's 32.65 H1 45 Megan Bearman, St. Olaf 32.97 H1
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

3000 Meter Run 1 Ariel Perkins, Uw-La Crosse 10:46.57 H2 2 Chelsea Guettinger, St. Thomas 10:49.48 H2 3 Sarah Kasabein-Larson, Uw Eau Claire 10:54.14 H2 4 Melissa Francis, Hamline 10:58.96 H2 5 Bridgette Crozier, Uw-Stout 10:59.11 H2 6 Krista Jahimiak, Uw-Stout 11:01.50 H2 7 Jenny Olin, St. Thomas 11:07.27 H2 8 Valerie Vradenburg, Uw-La Crosse 11:13.63 H2 9 Corey Hickner, St. Ben's 11:13.93 H2 10 Heidi Hancock, Uw Eau Claire 11:15.78 H2 11 Havila Brisbois, St. Kate's 11:23.12 H2 12 Sara Warnke, Hamline 11:24.67 H2 13 Brittany Schwager, St. Olaf 11:25.84 H2 14 Ashley Bean, St. Ben's 11:28.41 H2 15 Jessie Jewett, Uw-La Crosse 11:29.69 H1 16 Leah Pustovar, St. Ben's 11:36.25 H1 17 Lauren Ciechanowski, St. Olaf 11:53.68 H1 18 Becky Hochstein, St. Olaf 11:54.93 H1 19 Erin Anderson, Concordia 11:55.98 H1 20 Anne Balkany, St. Olaf 11:57.96 H1 21 Carly Mann, Uw-Stout 12:04.05 H1 22 Amanda Rau, Uw-Stout 12:16.49 H1 23 Marian Studer, St. Ben's 12:19.40 H1 24 Meredith Fahrner, St. Olaf 12:21.02 H1 25 Leah Williams, Uw-Stout 12:31.68 H1 26 Andrea Schuster, Augsburg 12:34.87 H1 27 Ashley Stoffers, Augsburg 12:36.33 H1 28 Jodi Welhoefer, Uw-Stout 12:56.31 H1 29 Mary Coffey, St. Olaf 13:03.04 H1
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

Distance Medley Relay 1 Hamline 12:33.08 2 Augsburg 12:43.69 3 Concordia 13:09.45 4 Northwestern 14:15.28
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

4X400 Meter Relay 1 Uw-La Crosse 3:55.97 H3 2 St. Thomas 3:59.84 H3 3 Uw Eau Claire 4:02.90 H3 4 St. Ben's 4:04.97 H3 5 Uw-Stout 4:11.73 H3 6 St. Olaf 4:17.95 H3 7 St. Olaf 4:23.20 H2 8 St. Thomas 4:24.04 H2 9 St. Kate's 4:32.90 H2 10 St. Olaf 4:34.03 H1 11 St. Olaf 4:43.55 H1 12 St. Olaf 4:58.14 H1 13 St. Kate's 5:00.12 H1
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

Pole Vault 1 Angela Hilgers, Uw-La Crosse 11-7 3/4 (3.55m) 2 Bethany Renner, Uw-La Crosse 11-1 3/4 (3.40m) 2 Lindsey Doedens, Uw-La Crosse 11-1 3/4 (3.40m) 4 Elizabeth Ghandour, St. Olaf 10-8 (3.25m) 5 Liana Frisch, Uw-Stout 10-8 (3.25m) 6 Lindsay Kuznia, Concordia 10-2 (3.10m) 7 Sarah Melton, Uw-La Crosse 10-2 (3.10m) 8 Marla Nelson, St. Olaf 10-2 (3.10m) 9 Margo Sendelbach, Uw-La Crosse 9-8 (2.95m) 10 Ann Gummow, Uw-La Crosse 9-8 (2.95m) 11 Maria Wilkes, St. Ben's 9-8 (2.95m) 12 Kylie Parry, Uw-La Crosse 9-2 1/4 (2.80m) 13 Heather Berscheit, St. Ben's 9-2 1/4 (2.80m) 14 Ellen Frisch, Uw-Stout 7-2 1/2 (2.20m)
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

High Jump 1 Alyssa Leonard, Uw-La Crosse 5-5 (1.65m) 2 Jessica Owens, Uw Eau Claire 5-5 (1.65m) 3 Kristin Erber, Uw-La Crosse 5-1 (1.55m) 4 Selina Dehn, St. Thomas 4-11 (1.50m) 5 Beth Ebert, St. Thomas 4-11 (1.50m) 5 Stephanie Leer, Concordia 4-11 (1.50m) 5 Jada Lewis, St. Thomas 4-11 (1.50m) 8 Kelsie Hansen, St. Ben's 4-9 (1.45m) 9 Stephanie Souvenir, Uw-La Crosse 4-9 (1.45m) 10 Nicole Plante, Concordia 4-9 (1.45m) 11 Katja Andreson, St. Olaf 4-7 (1.40m) 11 Katie Stanton, St. Thomas 4-7 (1.40m) 11 Becky Monyhan, Uw-Stout 4-7 (1.40m) 11 Robin Larson, Concordia 4-7 (1.40m) 11 Camelle Meyer, Uw-Stout 4-7 (1.40m) 16 Mara Gericke, Uw-La Crosse 4-7 (1.40m) 17 Tiffany Trost, St. Ben's 4-7 (1.40m) 18 Taylor Mayo, Uw-Stout 4-5 (1.35m) 19 Kaia Knutson, St. Olaf 4-3 1/4 (1.30m) 20 Tiffany Scherber, St. Kate's 4-1 1/4 (1.25m)
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

Long Jump Round 1, Flight 1 1 Liz Faller, Uw Eau Claire 15-9 1/2 (4.81m) 2 Stephanie Leer, Concordia 15-2 (4.62m) 3 Lindsay Kuznia, Concordia 14-8 (4.47m) 4 Meghan Johansen, Concordia 14-8 (4.47m) 5 Nyasha Kanganga, St. Kate's 14-7 1/4 (4.45m) 6 Camelle Meyer, Uw-Stout 14-4 1/2 (4.38m) 7 Tricia Lund, St. Ben's 14-4 (4.37m) 8 Mia King, Uw Eau Claire 14-3 3/4 (4.36m) 9 Katie Hagen, St. Ben's 14-2 1/2 (4.33m) 10 Meghan Dirkes, St. Kate's 13-11 1/2 (4.25m) Round 1, Flight 2 1 Selina Dehn, St. Thomas 16-7 3/4 (5.07m)q 2 Emily Coborn, St. Ben's 16-0 1/4 (4.88m) 3 Ramona Vann, Uw-Stout 15-9 3/4 (4.82m) 4 Meghan Orgeman, St. Ben's 15-7 1/2 (4.76m) 5 Kaia Knutson, St. Olaf 15-6 (4.72m) 6 Crystal Reeves, Concordia 15-6 (4.72m) 7 Megan Seibel, St. Thomas 15-3 1/4 (4.65m) 8 Amber Schackman, Concordia 14-5 3/4 (4.41m) 9 Kate Staat, St. Thomas 14-4 (4.37m) 10 Robin Larson, Concordia 14-3 (4.34m) 11 Bridget Wolfe, Uw Eau Claire 14-2 1/2 (4.33m) Round 1, Flight 3 1 Kristal Grigsby, St. Thomas 18-10 (5.74m)q 2 Andretta Colley, St. Thomas 18-7 (5.66m)q 3 Patti Clintsman, St. Ben's 17-9 1/2 (5.42m)q 4 Laura Verdegan, Uw-Stout 17-9 (5.41m)q 5 Jennifer Stafslien, Uw Eau Claire 17-8 3/4 (5.40m)q 6 Nikki Sims, Uw-Stout 17-6 (5.33m)q 7 Gustie Garberich, St. Ben's 16-6 1/2 (5.04m)q 8 Kristina Granger, St. Ben's 16-2 1/2 (4.94m) 9 Ashley Nelson, Uw Eau Claire 16-0 1/4 (4.88m) 10 Nicole Plante, Concordia 13-8 1/4 (4.17m) Final 1 Kristal Grigsby, St. Thomas 18-10 (5.74m) 2 Andretta Colley, St. Thomas 18-7 (5.66m) 3 Patti Clintsman, St. Ben's 17-9 1/2 (5.42m) 4 Laura Verdegan, Uw-Stout 17-9 (5.41m) 5 Jennifer Stafslien, Uw Eau Claire 17-8 3/4 (5.40m) 6 Nikki Sims, Uw-Stout 17-6 (5.33m) 7 Selina Dehn, St. Thomas 16-7 3/4 (5.07m) 8 Gustie Garberich, St. Ben's 16-6 1/2 (5.04m)
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

Triple Jump Round 1, Flight 1 1 Jada Lewis, St. Thomas 32-11 (10.03m) 2 Nikki Mammen, St. Thomas 32-10 1/2 (10.02m) 3 Breanna Haenke, Uw-La Crosse 32-10 1/2 (10.02m) 4 Angela VanBinsbergen, Augsburg 32-3 (9.83m) 5 Katie Hagen, St. Ben's 32-2 (9.80m) 6 Stephanie Leer, Concordia 31-10 1/4 (9.71m) 7 Megan Seibel, St. Thomas 31-7 1/4 (9.63m) 8 Katrina Enderle, Concordia 28-8 1/4 (8.74m) 9 Katie Hagen, St. Olaf 28-2 1/4 (8.59m) Round 1, Flight 2 1 Sonja Moe, St. Olaf 33-7 1/2 (10.25m)q 2 Ramona Vann, Uw-Stout 33-1 3/4 (10.10m) 3 Dana Luiken, Hamline 32-11 3/4 (10.05m) 4 Robin Larson, Concordia 32-4 3/4 (9.87m) 5 Emily Lemke, Uw-La Crosse 31-6 1/2 (9.61m) 6 Liz Faller, Uw Eau Claire 31-2 (9.50m) Round 1, Flight 3 1 Kristal Grigsby, St. Thomas 37-8 1/2 (11.49m)q 2 Jennifer Stafslien, Uw Eau Claire 36-4 1/4 (11.08m)q 3 Selina Dehn, St. Thomas 35-3 1/4 (10.75m)q 4 Andretta Colley, St. Thomas 34-10 1/2 (10.63m)q 5 Crystal Reeves, Concordia 34-5 3/4 (10.51m)q 6 Kristina Granger, St. Ben's 34-0 (10.36m)q 7 Ashley Nelson, Uw Eau Claire 33-10 3/4 (10.33m)q 8 Augusta Garberich, St. Ben's 32-3 (9.83m) Final 1 Kristal Grigsby, St. Thomas 37-8 1/2 (11.49m) 2 Jennifer Stafslien, Uw Eau Claire 36-4 1/4 (11.08m) 3 Kristina Granger, St. Ben's 35-4 (10.77m) 4 Selina Dehn, St. Thomas 35-3 1/4 (10.75m) 5 Andretta Colley, St. Thomas 34-10 1/2 (10.63m) 6 Crystal Reeves, Concordia 34-5 3/4 (10.51m) 7 Ashley Nelson, Uw Eau Claire 33-10 3/4 (10.33m) 8 Sonja Moe, St. Olaf 33-7 1/2 (10.25m)
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

Shot Put Round 1, Flight 1 1 Nicole Gertken, Concordia 28-6 1/2 (8.70m) 2 Bridget Gabel, St. Kate's 27-3 1/4 (8.31m) 3 Lisa Hinz, St. Olaf 25-8 (7.82m) 4 Mia King, Uw Eau Claire 25-4 1/2 (7.73m) 5 Emily Anderson, Northwestern 25-3 1/2 (7.71m) 6 Kaia Knutson, St. Olaf 25-2 (7.67m) 7 Raven Lopez, St. Kate's 22-10 (6.96m) 8 Katja Andreson, St. Olaf 22-2 1/2 (6.77m) 9 Brittany Hawke, St. Olaf 21-7 1/2 (6.59m) Round 1, Flight 2 1 Sarah Koziolek, St. Kate's 33-10 3/4 (10.33m) 2 Jaymee Spannring, St. Kate's 32-11 3/4 (10.05m) 3 Liz Kapsner, St. Thomas 31-9 1/4 (9.68m) 4 Sarah Emmerling, St. Ben's 31-8 (9.65m) 5 Holly Slinden, Northwestern 30-5 1/2 (9.28m) 6 Michelle Binn, St. Thomas 29-1 3/4 (8.88m) 7 Kate Sherlock, St. Kate's 28-11 1/4 (8.82m) 8 Jen Brouwers, St. Kate's 28-11 (8.81m) 9 Katie Kuenzi, St. Kate's 27-10 1/4 (8.49m) 10 Melissa Stave, Concordia 27-8 (8.43m) Round 1, Flight 3 1 Vicky Peterson, St. Olaf 36-8 1/2 (11.19m)q 2 Tina Schmidt, Uw-La Crosse 36-4 1/4 (11.08m)q 3 Jess Braun, St. Ben's 36-1 1/4 (11.00m) 4 Shara Guidry, St. Thomas 35-6 1/2 (10.83m) 5 Becky Boorman, St. Kate's 33-10 (10.31m) 6 Lorna Wilson, St. Olaf 33-8 (10.26m) 7 Amanda Kingsberry, Uw-La Crosse 33-0 1/4 (10.06m) 8 Angie Asmus, Hamline 32-0 (9.75m) 9 Sarah Sorvaag, Concordia 31-0 (9.45m) 10 Megan Gueths, Uw-La Crosse 30-11 (9.42m) Round 1, Flight 4 1 Jenna Wendorff, St. Ben's 42-4 1/4 (12.91m)q 2 Krista Hasselquist, Uw-Stout 41-9 1/4 (12.73m)q 3 Bonnie Nutt, Uw-Stout 39-8 (12.09m)q 4 Jennifer Hanson, St. Ben's 38-6 3/4 (11.75m)q 5 Robin Regan, St. Kate's 37-7 1/4 (11.46m)q 6 Paula Crossfield, Uw Eau Claire 37-3 1/4 (11.36m)q 7 Katherine Stuewe, Uw Eau Claire 36-0 1/4 (10.98m) 8 Christy Birkholz, Uw-La Crosse 33-11 1/4 (10.34m) Final 1 Jenna Wendorff, St. Ben's 43-10 1/2 (13.37m) 2 Krista Hasselquist, Uw-Stout 42-6 1/4 (12.96m) 3 Bonnie Nutt, Uw-Stout 40-9 3/4 (12.44m) 4 Jennifer Hanson, St. Ben's 38-6 3/4 (11.75m) 5 Vicky Peterson, St. Olaf 37-11 1/2 (11.57m) 6 Robin Regan, St. Kate's 37-7 1/4 (11.46m) 7 Paula Crossfield, Uw Eau Claire 37-3 1/4 (11.36m) 8 Tina Schmidt, Uw-La Crosse 36-4 1/4 (11.08m)
800 RELAY | 5000 | 55H | 55 | MILE | 400 | 600 | 800 | 1000 | 200
3000 | DM | 4X400 | PV | HJ | LJ | TJ | SP | WT | Top

Weight Throw Round 1, Flight 1 1 Shannon Kane, St. Thomas 38-6 1/4 (11.74m) 2 Lisa Hinz, St. Olaf 30-11 1/4 (9.43m) 3 Angie Johnson, St. Kate's 30-7 1/2 (9.33m) 4 Sarah Johnson, St. Olaf 30-1 (9.17m) 5 Sarah Emmerling, St. Ben's 28-1 1/2 (8.57m) 6 Robin Regan, St. Kate's 28-1 1/2 (8.57m) 7 Becky Boorman, St. Kate's 27-11 1/2 (8.52m) 8 Nicole Gertken, Concordia 25-5 1/2 (7.76m) Round 1, Flight 2 1 Kate Sherlock, St. Kate's 42-2 1/4 (12.86m)q 2 Melissa Stave, Concordia 38-8 3/4 (11.80m) 3 Megan Gueths, Uw-La Crosse 38-5 1/2 (11.72m) 4 Jen Brouwers, St. Kate's 37-10 1/2 (11.54m) 5 Sarah Koziolek, St. Kate's 36-9 3/4 (11.22m) 6 Holly Slinden, Northwestern 36-9 (11.20m) 7 Michelle Binn, St. Thomas 36-1 1/2 (11.01m) 8 Alyssa Klinkenberg, Uw-Stout 35-10 3/4 (10.94m) 9 Amanda Kingsberry, Uw-La Crosse 34-8 1/2 (10.58m) 10 Bridget Gabel, St. Kate's 29-7 1/2 (9.03m) Round 1, Flight 3 1 Krista Hasselquist, Uw-Stout 47-6 1/4 (14.48m)q 2 Bonnie Nutt, Uw-Stout 46-8 (14.22m)q 3 Christy Birkholz, Uw-La Crosse 45-8 1/2 (13.93m)q 4 Julianne Klumb, Uw-La Crosse 44-10 1/4 (13.67m)q 5 Stacy Griffin, St. Olaf 43-9 (13.33m)q 6 Jennifer Hanson, St. Ben's 42-9 1/2 (13.04m)q 7 Lorna Wilson, St. Olaf 41-8 3/4 (12.72m)q 8 Paula Crossfield, Uw Eau Claire 40-8 1/4 (12.40m) 9 Amanda Jones, Hamline 40-3 1/2 (12.28m) 10 Tina Schmidt, Uw-La Crosse 39-8 (12.09m) 11 Sarah Sorvaag, Concordia 38-7 1/2 (11.77m) Final 1 Krista Hasselquist, Uw-Stout 47-6 1/4 (14.48m) 2 Bonnie Nutt, Uw-Stout 46-8 (14.22m) 3 Christy Birkholz, Uw-La Crosse 45-8 1/2 (13.93m) 4 Julianne Klumb, Uw-La Crosse 44-10 1/4 (13.67m) 5 Stacy Griffin, St. Olaf 43-9 (13.33m) 6 Jennifer Hanson, St. Ben's 43-7 1/4 (13.29m) 7 Kate Sherlock, St. Kate's 42-2 1/4 (12.86m) 8 Lorna Wilson, St. Olaf 41-8 3/4 (12.72m)
Return to home page.